Windows Şifresini Unutmak

Sinan Yarar35

Decapat
Bilgisayarımda şu an Windows 10 yüklü. Windows şifremi unuttum bilgisayarı nasıl açabilirim? Format atmam gerekirse MSI B350m gaming pro anakartım var. Bunda UEFI desteği var mı? Windows 10 kurulum videoları izlediğimde hep Windows yükseltme veya Freedos bilgisayara kurulum yapıyorsanız diyerek anlatıyorlar benim durumumda farklı bir kurulum yolu mu uygulamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format mı atmak istiyorsunuz? B350'nin UEFI desteği var.
Ancak şöyle bir yöntemle PC'nin şifresini tespit edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu yöntem ile karışık ve uzun bir şifreyi de çözmek mümkün mü yoksa aylar, yıllar sürme ihtimali var mı acaba?

Şifreyi bulabilmek tabiki önceliğim fakat bulamazsam format atmalıyım sanırım. Bu videoda Windows 8 için diyor Windows 10 da çalışır mı bu ?

Benim bilgisayarımda 3. seçenek olarak "Microsoft hesabı parolası" var. Sizinkilerde yok mu? Eğer yoksa bende Windows Hello açık olduğu için mi bu seçenek var acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı