Windows 10 şifresini unutmak

wyrath

Centipat
Daha fazla  
Çoğu USB ile yapılan çözümü denedim. USB ile açıyorum, sonrasında sıfırlamaya gidiyor. Uygulamada anlatıldıgı gibi sıfırlıyorum, başarılı diyor ama şifrem dğeişmiyor. 2. yöntem olarak Shift'e basılı tutup CMD ekranını açmayı denedim. CMD ekranına girmedne öcne bilgisayar şifremi soruyor. Format atmak istemiyorum, yardımcı olur musunuz?

Çoğu USB ile yapılan çözümü denedim. USB ile açıyorum, sonrasında sıfırlamaya gidiyor. Uygulamada anlatıldıgı gibi sıfırlıyorum, başarılı diyor ama şifrem dğeişmiyor. 2. yöntem olarak Shift'e basılı tutup CMD ekranını açmayı denedim. CMD ekranına girmedne öcne bilgisayar şifremi soruyor. Format atmak istemiyorum, yardımcı olur musunuz?

BIOS'tan şifreyi sıfırlayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'tan şifreyi sıfırlayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaş BIOS şifresi değil Windows 10'da hesap şifresini unuttuğunu söylüyor.

Elinizde bir USB bellek varsa başka bir bilgisayardan format USB hazırlar gibi hazırlayın (format atmayacağız), USB'den boot edip kurulum ekranındayken shift + F10 tuşlarına basarak komut istemi penceresini açın, ardından Windows'un kurulu olduğu diski bulmamız gerekiyor (kurulum ekranında disklerin harfleri değişik olabilir.) Bunu tespit etmek için gelen CMD'ye notepad yazıp sol üstten "dosya > aç" diyerek dosya gezginine erişebilirsiniz. Windows'un kurulu olduğu dizini bulduktan sonra oraya giriş yapın (Örneğin C diski ise C: yazarak), sonra sırasıyla;

cd Windows enter
cd System32 enter
ren utilman.exe utilman.bak enter
copy cmd.exe utilman.exe enter
ren cmd.exe utilman.exe enter

Bu işlemler ile basitçe utilman.exe'yi (erişim kolaylığı programı) cmd.exe ile değiştirdik.
Ardından bilgisayarı kapatın, sistemi normal olarak açın ve şifre girme yerinde "Erişim Kolaylığı" düğmesine basın, önünüze komut istemi gelecek. Oraya net user kullanıcıadınız şifre yazın, ardından şifre kısmına yazdığınız şifre ile bilgisayarı açabilirsiniz.

Daha sonra C:\Windows\System32 konumundaki utilman.exe'yi silip utilman.bak dosyasını utilman.exe olarak yeniden adlandırarak erişim kolaylığını eski haline getirebilirsiniz.

Arkadaş BIOS şifresi değil Windows 10'da hesap şifresini unuttuğunu söylüyor.

Elinizde bir USB bellek varsa başka bir bilgisayardan format USB hazırlar gibi hazırlayın (format atmayacağız), USB'den boot edip kurulum ekranındayken Shift + F10 tuşlarına basarak komut istemi penceresini açın, ardından Windows'un kurulu olduğu diski bulmamız gerekiyor (kurulum ekranında disklerin harfleri değişik olabilir.) Bunu tespit etmek için gelen CMD'ye notepad yazıp sol üstten "dosya > aç" diyerek dosya gezginine erişebilirsiniz. Windows'un kurulu olduğu dizini bulduktan sonra oraya giriş yapın (örneğin C diski ise C: yazarak), sonra sırasıyla;

cd Windows enter.
cd System32 enter.
ren utilman.exe utilman.bak enter.
copy cmd.exe utilman.exe enter.
ren cmd.exe utilman.exe enter.

Bu işlemler ile basitçe utilman.exe'yi (erişim kolaylığı programı) cmd.exe ile değiştirdik.
Ardından bilgisayarı kapatın, sistemi normal olarak açın ve şifre girme yerinde "erişim kolaylığı" düğmesine basın, önünüze komut istemi gelecek. Oraya net user kullanıcıadınız şifre yazın, ardından şifre kısmına yazdığınız şifre ile bilgisayarı açabilirsiniz.

Daha sonra C:\Windows\System32 konumundaki utilman.exe'yi silip utilman. Bak dosyasını utilman.exe olarak yeniden adlandırarak erişim kolaylığını eski haline getirebilirsiniz.

Bilgisayarı açık mı ki bu kodları girsin?

Cmd'den bunu gir

net user kullanıcıadı şifre

CMD'den bunu gir.

Net user kullanıcıadı şifre.

Yönetici olarak çalıştır olmazsa bir şey demiyorum.

Recep Baltaş'tan şöyle bir link buldum:
Hala geçerliymiş.

Geri
Yukarı