Windows Sistem Değerlendirme Aracı Çalışmayı Durdurdu Sorunu

babamert1

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7 Ultimate yükledim bu hata ile karşılaşıyorum.
XoaLY6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'a geçiniz.
Vallahi dediğiniz doğru, lakin ben yeni aldığım SSD ve RAM lerin etkisini Windows Derecelendirme' de görebilmek için bilgisayar format atmış adamım. :)

(Yeni RAM ve SSD alınca sistem taban puanının 5.9 dan 7.2 ye çıkması gerçekten güzel bir şey. :D )

O kadar gerekli bir şey olsaydı sistem derecelendirme, Microsoft kaldırmazdı onu. Sistemden en iyi performansı almak için Windows 10 kurun. :)

Merhaba.

Windows 10 üzerinde Windows Experience Index için.

1. Yönetici olarak komut istemini çalıştırın.

upload_2015-9-23_23-24-50.png

2. C:\Windows\system32>winsat formal (winsat formal) komutunu çalıştırın. Komut çalışmayı bitirene kadar bekleyin.
3. Komut çalışmayı bitirdikten sonra Win+R çalıştır penceresine. %WINDIR%\Performance\WinSAT\DataStore yazarak WinSAT klasörüne girin.
4. (Tarih,Saat) Formal.Assessment (Recent).WinSAT.xml dosyasını Internet Explorer ile açın.
5. WinSPR yazan satırı bulun altındaki değerler sistem performans değerlerinizdir.

upload_2015-9-23_23-31-15.png

6. Eğer bu işlemlerde zorlanırsanız. Winsat formal işleminden sonra Winaero WEI Tool yazılımını indirerek te değerlerinize bakabilirsiniz. Yada bu program ile performans testi işleminizi yapabilirsiniz.

upload_2015-9-23_23-34-5.png

upload_2015-9-23_23-35-21.png

O kadar gerekli bir şey olsaydı sistem derecelendirme, Microsoft kaldırmazdı onu. Sistemden en iyi performansı almak için Windows 10 kurun. :)
Abi zaten Win. 10 kullanıyorum ve emin olun 7' den daha iyi.

Sistem derecelendirmede ise öyle düşünmüyorum. En azından başka bir program olmadan basit de olsa sistemimizi test ediyorduk. :D :D :D

Yukarıda anlatmış olduğum şekilde Windows 10 üzerinde derecelendirmenizi yapabilirsiniz.
Bunun için Windows 7 kurmanıza gerek yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı