Windows Sistem Değerlendirme Aracı Çalışmayı Durdurdu Sorunu

babamert1

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7 Ultimate yükledim bu hata ile karşılaşıyorum.
XoaLY6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'a geçiniz.
Vallahi dediğiniz doğru, lakin ben yeni aldığım SSD ve RAM lerin etkisini Windows Derecelendirme' de görebilmek için bilgisayar format atmış adamım. :)

(Yeni RAM ve SSD alınca sistem taban puanının 5.9 dan 7.2 ye çıkması gerçekten güzel bir şey. :D )

O kadar gerekli bir şey olsaydı sistem derecelendirme, Microsoft kaldırmazdı onu. Sistemden en iyi performansı almak için Windows 10 kurun. :)

Merhaba.

Windows 10 üzerinde Windows Experience Index için.

1. Yönetici olarak komut istemini çalıştırın.

upload_2015-9-23_23-24-50.png

2. C:\Windows\system32>winsat formal (winsat formal) komutunu çalıştırın. Komut çalışmayı bitirene kadar bekleyin.
3. Komut çalışmayı bitirdikten sonra Win+R çalıştır penceresine. %WINDIR%\Performance\WinSAT\DataStore yazarak WinSAT klasörüne girin.
4. (Tarih,Saat) Formal.Assessment (Recent).WinSAT.xml dosyasını Internet Explorer ile açın.
5. WinSPR yazan satırı bulun altındaki değerler sistem performans değerlerinizdir.

upload_2015-9-23_23-31-15.png

6. Eğer bu işlemlerde zorlanırsanız. Winsat formal işleminden sonra Winaero WEI Tool yazılımını indirerek te değerlerinize bakabilirsiniz. Yada bu program ile performans testi işleminizi yapabilirsiniz.

upload_2015-9-23_23-34-5.png

upload_2015-9-23_23-35-21.png

O kadar gerekli bir şey olsaydı sistem derecelendirme, Microsoft kaldırmazdı onu. Sistemden en iyi performansı almak için Windows 10 kurun. :)
Abi zaten Win. 10 kullanıyorum ve emin olun 7' den daha iyi.

Sistem derecelendirmede ise öyle düşünmüyorum. En azından başka bir program olmadan basit de olsa sistemimizi test ediyorduk. :D :D :D

Yukarıda anlatmış olduğum şekilde Windows 10 üzerinde derecelendirmenizi yapabilirsiniz.
Bunun için Windows 7 kurmanıza gerek yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı