Windows Spot Işığı Bulanıklaştı

nosoverclock

Decapat
Windows açılırken gelen hoş geldiniz yazısının arkasında bir resim oluyordu ve belirli periyotlar ile değişiyordu. (Windows Spot Işığı) Artık Hoş geldiniz yazısının arkasında bulanık bir şekilde gözüküyor bunu nasıl düzeltirim? Bir de Windows Spot Işığını Masaüstü arka planı içinde uygulayabiliyor muyum? Yani belirli periyotlarla otomatik değişsin falan.

Çözüm
Sadece ilk soruna cevap yazıyorum. Windows Spot Işığı 1903 sürümünden itibaren varsayılan olarak bulanık gözüküyor. Bulanıklığı kapatmak için aşağıdaki kodu yönetici olarak çalıştırılmış "Komut İstemi" penceresine yapıştırıp onaylayın. İşlem başarıyla tamamlandı yazısını gördükten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Kod:
REG ADD HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System /v DisableAcrylicBackgroundOnLogon /t REG_DWORD /d 1
Sadece ilk soruna cevap yazıyorum. Windows Spot Işığı 1903 sürümünden itibaren varsayılan olarak bulanık gözüküyor. Bulanıklığı kapatmak için aşağıdaki kodu yönetici olarak çalıştırılmış "Komut İstemi" penceresine yapıştırıp onaylayın. İşlem başarıyla tamamlandı yazısını gördükten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Kod:
REG ADD HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System /v DisableAcrylicBackgroundOnLogon /t REG_DWORD /d 1

Dosya Ekleri

• BulanıkArkaplanCozum.png
    BulanıkArkaplanCozum.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 46
Çözüm

Kod:
Çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı