Çözüldü "Windows starting" yazısından sonra reset atma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Joeyjordison

Hectopat
Merhaba arkadaşlar kısa süre önce çok araştırmalar yapıp yeni bir sistem topladım. Ekonomik olarak biraz sıkışsam da değdi bile diyemedim. Sistemi bugün yerleştirdim. Kısa devre veya çalışmama gibi bir sorun olmadı. İlk çalıştırdığımda her şey çok güzeldi, daha sonra 2. çalıştırmamda HDD'de bir sorun çıktı ve şuan Windows 7'yi başlatamıyorum. Repair discle denedim o da işe yaramadı. Repair yapamıyor diyerek beni ya restart yapmaya zorluyor, ya da bilgisayarı kapatıyor. HDD içinde çok önemli bilgiler var bunların kesinlikle ve kesinlikle kaybolmaması gerekiyor. Tabi ki 2 bölüme ayırdım ve önemli olanlar 2. kısımda. Bios ve F8 ile başlatmayı, yeni kurmayı denesem de PC tarafından bir şekilde "Windows starting" yazısından öteye geçemiyorum ve kendini resetliyor. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Özellikle Recep abi lütfen bir akıl verir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sabit diskini yeni sisteme mi taktın? Eğer amacın verileri kurtarmak ise, diski bir SATA > USB adaptör ile dizüstü PC'ye ya da SATA portundan doğrudan masaüstü PC'ye bağlayarak verileri kurtarabilirsin. Verileri kurtardıktan sonra diske komple format at ve diski HD Tune ile tarat.

Evet eskisini yeni sisteme taktım ancak yeni sistemde değiştirdiğim parçalar şunlar; Anakart, işlemci ve RAM'ler. HDD değiştirmedim. RAM slotlarını değiştirerek denedim olmadı. Biraz önce bir arkadaşımın harddiskini takınca yine aynı sorun oldu pek anlam veremedim. Bu 3 parçayı vatan bilgisayardan almıştım. Onlara götürsem acaba yardımcı olurlar mı ?

- - - Güncellendi - - -

Recep abi şuan bu HDD'yi eski sistemle çalıştırdım. Windows açıldı ancak bunu yeni sisteme takınca yine açılmıyor nasıl çözerim ben bunu

- - - Güncellendi - - -

Tekrar Merhaba herkese;
Sorunu şuan itibariyle çözdüm. Aslında gayet basitmiş. Sadece HDD'nin yeni sistemde açılması için eski sistemde sysprep.exe ile bir uygulama yapmanızmış. Bunu yaptıktan sonra HDD'yi yeni sisteme taktım ve çalıştı. Burada biraz baş ağrısı yapmış olabilirim eğer böyle sorunlar yaşayan olursa bu yolu denesinler. Herkese iyi günler.

Öyle yaptım abi zaten 8GB RAM'i görmesi için 64 Bit yükledim sıfırdan. İlgilenip cevap yazdığın için teşekkür ederim abi iyi çalışmalar dilerim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı