Çözüldü Windows "Subsystem for Android" kurulamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muhammetaci

Hectopat
Merhabalar, Android kurmaya çalışırken fotoğraftaki hata ile karşılaşıyorum, bir çözümü var mıdır? Format öncesi aynı sürümde sıkıntısız kurmuştum, format atmam gerekti şimdi kurmak istiyorum kuramıyorum.
(Windows sürümüm 22000.282)

Ekran görüntüsü 2021-10-31 005947.png

Ekran görüntüsü 2021-10-31 005925.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tam olarak anlamadım ve sanırım linkler çalışmıyor, ben bunları PowerShell üzerinden nasıl kuracağım? detaylı yazabilir misiniz rica etsem.
Anlaşılan linklerde süre sınırlaması mevcutmuş.
  1. Şu siteye gidin: Microsoft Store - Generation Project (v1.2.3) [by @rgadguard & mkuba50]
  2. Arama yerine şunu yapıştırın: 9P3395VX91NR
  3. Arama ayarlarını resimdeki gibi yapın. ("ProductID" -> 9P3395VX91NR -> "Slow")
    • 1635641548228.png
  4. Yukarıda belirttiğim dosyalardan işlemci mimarinize uyanları indirin ve kurun.
PowerShell üzerinden ise WSA kurmaya çalıştığınız gibi kuracaksınız. Add-Appxpackage "paket_ismi.msix"

---

Örneğin bendeki Windows 10'da 30035 olan sürümden daha yenileri yüklü olduğu için yüklenmediler. Ama 30704'den daha eskisi yüklü olduğu için sorunsuzca yüklendiler.

1635641862394.png
Hatayı okusanız aslında çözümün içinde olduğunu anlayacaksınız. WSA şu anda son kullanıcı için yayınlanmamış Visual C++ UWP kütüphaneleri içeriyor. Bunları edinmek için aşağıdaki linklerden gerekli MSIX paketlerini yükleyin. Ardından elinizdeki paketi "eğer Google Play" düzenlemesini yapmadıysanız yüklemeyi deneyin. Eğer Google Play düzenlemesini yaptıysanız ek olarak Geliştirici seçenekleri altından imzasız uygulamalara izin verin.

(Eğer aşağıdaki paketler direkt olarak yüklenmezse, PowerShell üzerinden yönetici olarak yüklemeyi deneyin. Sorunsuzca yükleyecektir.)

64-Bit (x64) Sistemler:
32-Bit (x86) Sistemler:
64-Bit (ARM64) Sistemler:
32-Bit (ARM) Sistemler:
Hocam linkler çalışmıyor.

Çözüm olarak işaretlenen mesajı okusaydınız eğer çıkan sayfada bahsedilen ürünleri de indirip yüklemeyi tamamlayabilirdiniz. :)
Ekran görüntüsü 2021-12-22 224851.png

Denedim kardeşim denedim.

Ben bunu bir eğitim programı var APK olarak telefona kuruluyor onun için istemiştim ama eğitimleri artık telefondan söve söve yaptık, ben dahil herkes hazırladığınız eğitimleri söve söve yaptı, üstüne alınan alınsın eğer bu yorumu okuyorsa. Kesinlikle sana demiyorum anlayan anlıyor. İnsanlara gereksiz eğitimler vermek ve verimliliği düşürmek yerine gerekli eğitimleri vererek verimliliği ve ilgiyi arttırın. İnsanların eğitim seviyelerini de eğer bir yerde eğitim verecekseniz göz önünde bulundurun. Birde bu saçma sapan eğitimi hazırlayan adamlarla meslektaşız, utandım ya...

Konu dışı yorum yaptım kusuruma bakmayın biraz ama içimi döktüm...

Artık önümüzdeki maçlara bakacağız, seneye yine atayacaklar. Ama tepki geldiğini biliyorlar. Kendilerinden rica ediyorum, insanların eğitim seviyesine göre eğitimler koyun ve gerçekten gerekli olan eğitimleri koyun. Eğitimlerin mesai saatleri içerisinde yapılmasını ve hatta çalışanlara hiçbir şekilde yansıtılmamasını sağlayın, tıpkı yasanın dediği gibi...

Geri
Yukarı