Rehber Windows Subsystem for Android tüm sürümlere kurma

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Microsoft bugün Beta kanalı için "Android Subsystem" sisteminin test versiyonunun kullanılabilir olduğunu açıkladı. Sadece Beta kanalı dese de kendim Developer kanalı için de test ettim ve orada da çalışıyor. Uygulamaların bir hayli akıcı çalışması şaşırtıcı.
Öncelikle "Windows özelliklerini aç veya kapat" menüsüne giriyoruz.
1634759452276.png

1634759470264.png

Bu menüden "Virtual Machine Platform" ve "Windows Hypervisor Platform"u aktifleştirin. Bu "Sanal Makine Platformu" ve "Windows Hiper Yöneticisi Platformu" olarak da geçebilir.
1634759581407.png

Bilgisayar dilimin İngilizce olduğunu da belirtmek isterim.
Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir, uygulayın.
Sonraki adım için BIOS menüsüne girmeniz gerekecek. BIOS menüsünden Virtualization özelliğinin açık olduğundan emin olun. Değilse aktifleştirin. Bu Virtualization-T veya Virtualization Technology olarak da geçebilir.
Tüm bunları aktifleştirdiğimize göre artık indirme işlemine geçebiliriz. Diğer indirme işlemleri bölge değiştirme gibi karışık işlemlere sahip olduğu için MS Store'un kullandığı uzantıyı içeren bir indirme linki koyacağım.(".msixbundle")
Bu siteden arama yerine "https://www.microsoft.com/en-us/p/windows-subsystem-for-android/9p3395vx91nr?activetab=pivot:regionofsystemrequirementstab" linkini yapıştırın. Arama seçeneğini "Slow yapın."
1634760055883.png

Arama sonuçlarından ".msixbundle" uzantılı dosyayı indirin.(yaklaşık 1.2gb)
1634760154099.png

1634760186774.png

İndirme işlemi sonrası çalıştırın ve normal bir şekilde yüklenmesini bekleyin.
Yükleme sonrası uygulamamız hazır.
1634760213967.png

Amazon Appstore kullanarak uygulamaları kurabilirsiniz.
1634760385757.png

Bir hesap zorunlu.
1634760399063.png

1634760535521.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hatayı nasıl çözeceğim?

Eki Görüntüle 1326592

Aynı hatayı bende alıyorum son Insider sürümünde paket çakışma hatası deyip kurmuyor. Sürüm 22593.
Çakışma doğrulama hatasını çözmek için onca çözüm denedim hiçbir çözüm bulamamıştım, kendi uğraşlarım sonunda sonuca şu şekilde ulaştım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
resimdeki gibi geliştirici ayarlarını açın, zaten geliştirici modunu açmışsınızdır, onunla birlikte en altta powershell sekmesi var. O sekmeyi genişlettiğinizde "Yerel PowerShelI betiklerinin imzalanmadan çalışmasına izin vermek için yürütme ilkesini değiştir. Uzak betiklerin imzalanmasını gerekli kıl." şeklinde bir seçenek çıkıyor. O seçeneği aktifleştirin ardından komut sistemi üzerinden komutunuzu tekrar çalıştırın. Sorun çözülecektir. Ardından dilerseniz tekrar o seçeneği pasifleştirebilirsiniz.

Bu arada Windows versiyonum 22H2 22621.963

Dosya Ekleri

• Powershell Ayarı.png
    Powershell Ayarı.png
    75,6 KB · Görüntüleme: 97
Aslında daha kolay yolu var özellikleri aç ma yerinden ilk başını yine yapıyorsunuz sonra tarayıcınızda subsystem for Android uptodown yazın çıkana basın ilk çıkana sonra önceki sürümler deyin ilk çıkan sürümü indirin 1.2 GB sonra indirdikten 4 GB RAM varsa çalışır 8 16 gibi RAM'lerde yağ gibi akar sonra APK uygulamanız yükleyebilirsiniz.

Amazon hesabıma giriş yap diyorum bekliyor daha sonra tekrar giriş yap ekranına geri dönüyor yardımcı olabilir misiniz?

Amazon hesabıma giriş yap diyorum bekliyor daha sonra tekrar giriş yap ekranına geri dönüyor yardımcı olabilir misiniz?

Amazona gerek kalmadan kura biliyorsun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki ms uygulamasını yükleyin sorununuz çözülecektir.

Hatta bu linkten de Google Play Store olan versiyonunu indirin o aptal Amazon ile uğraşmayın derim. (Magiskli/magisksik ikiye ayrılıyor).

Son düzenleyen: Moderatör:
Linkteki ms uygulamasını yükleyin sorununuz çözülecektir.

Hatta bu linkten de Google Play Store olan versiyonunu indirin o aptal Amazon ile uğraşmayın derim. (Magiskli/magisksik ikiye ayrılıyor).

Maalesef hocam tamamlandı diyor ama kurmuyor tekrar indirme butonu gözüküyor, Microsoft Store fixlemiş galiba.
Ya da onun yerine bu şekilde yükleyebiliriz.

1699535569171.png

1699535584569.png

Son düzenleme:
yeniden tıklayın, bu şekilde 3 cihaza kurdum

tabii ki geliştirici modu açık olmalı

pencere tuşuna basın "geliştirici modu" yazın sonra açık yapın

Yeni konular

Geri
Yukarı