Windows sürekli bozuluyor

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama sürekli Windows kendi kendine bozuluyor. Korsan uygulama yüklemiyorum bilmediğim sitelere girmiyorum hız aşırtma vb şeyler de yapmıyorum. Windows'u ve sürücüleri kurduğum zaman bir sorun yok fakat 2 3 gün sonra bilgisayarı açtığımda ya mavi ekran alıyorum ya da görev cubuğu kafayı yiyor ya da masaüstü ekranı gelmiyor. Sorunun hard diskte olduğunu düşünüyorum çünkü o hard disk i taktığım günden beri bu hataları almaya başladım ondan önce hiçbir sorun yoktu. Ama HD Tune Pro ile test yaptığımda temiz çıkıyor. Sorunun bir türlü yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu çözemedim. Yazılımsal olsa format atınca çözülürdü diye düşünüyorum. Sistemde 1 adet SSD ve HDD var bu arada. Sadece SSD kullandığım zamanlar bir sorun yoktu dediğim gibi hard disk i taktığım zamandan bu yana bu sorunlar olmaya başladı çözüm önerilerinizi bekliyorum.

1-) Minidump dosyasını paylaşırsan analiz yaparak daha net bir sonuç bulabiliriz.
2-) HDD'yi çıkartıp formatla ve HDD'yi takamdan kullan. Bir kaç gün sonra hataları almıyorsan bil ki sorun HDD kaynaklı.

1-) minidump dosyasını paylaşırsan analiz yaparak daha net bir sonuç bulabiliriz.
2-) HDD'yi çıkartıp formatla ve HDD'yi takamdan kullan. Birkaç gün sonra hataları almıyorsan bil ki sorun HDD kaynaklı.

2. çözümü deneyeceğim fakat hard disk takıp çıkarmayı bilmiyorum.
Sistemi bir süre HDD olmadan kullanmayı deneyin bence. Eğer sorunla karşılaşmaz iseniz sıkıntının HDD'de olduğu anlaşılır.

HDD de olduğuna eminim çünkü HDD'yi taktığım günde onarım açtı kendi kendine bende formatlayıp hemen HDD'yi test ettim fakat test temiz çıkınca başka bir sorun olduğunu düşündüm.

Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama sürekli Windows kendi kendine bozuluyor. Korsan uygulama yüklemiyorum bilmediğim sitelere girmiyorum hız aşırtma vb şeyler de yapmıyorum. Windows'u ve sürücüleri kurduğum zaman bir sorun yok fakat 2 3 gün sonra bilgisayarı açtığımda ya mavi ekran alıyorum ya da görev cubuğu kafayı yiyor ya da masaüstü ekranı gelmiyor. Sorunun hard diskte olduğunu düşünüyorum çünkü o hard disk i taktığım günden beri bu hataları almaya başladım ondan önce hiçbir sorun yoktu. Ama HD Tune Pro ile test yaptığımda temiz çıkıyor. Sorunun bir türlü yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu çözemedim. Yazılımsal olsa format atınca çözülürdü diye düşünüyorum. Sistemde 1 adet SSD ve HDD var bu arada. Sadece SSD kullandığım zamanlar bir sorun yoktu dediğim gibi hard disk i taktığım zamandan bu yana bu sorunlar olmaya başladı çözüm önerilerinizi bekliyorum.
kesinlikle harddisk zaten tespiti yapmışsın, fakat hocam bunu unutma hd tune windows çalışırken yapılan test olduğu için çok güvenli bir arıza tespiti yapamaz yapısı öyle o sebeple temiz çıkıyor , normalde ön yüklemeli bir cd üzerinden test araçları ile test yapılır ve tarandığı zaman bad sectör ve delay çıkacaktır , ama senin durumunda hd tune verileri temiz çıktığı için delay arızası çıkacaktır, delay arızası diskte hasar sectörel değil kafa hizalama hatası olarak bilinir buda kafanın dengeli okuyuş yapamadığı için başladığı yere dönmesi ve okuduğu alanı tekrar okuması anlamına geliyor dikkat edin karıştırmayın kafa vurma değil bu kafa vurma arızası diski size hiç okutmaz

Kesinlikle hard disk zaten tespiti yapmışsın, fakat hocam bunu unutma HD Tune Windows çalışırken yapılan test olduğu için çok güvenli bir arıza tespiti yapamaz yapısı öyle o sebeple temiz çıkıyor, normalde ön yüklemeli bir CD üzerinden test araçları ile test yapılır ve tarandığı zaman bad sectör ve delay çıkacaktır, ama senin durumunda HD Tune verileri temiz çıktığı için delay arızası çıkacaktır, delay arızası diskte hasar sectörel değil kafa hizalama hatası olarak bilinir bu da kafanın dengeli okuyuş yapamadığı için başladığı yere dönmesi ve okuduğu alanı tekrar okuması anlamına geliyor dikkat edin karıştırmayın kafa vurma değil bu kafa vurma arızası diski size hiç okutmaz.

Benim de anlamadığım konu oydu hard diske kurduğum oyunlar hiçbir sıkıntı olmadan oynanıyordu. Bozuk olsa drop takılma gibi sorunlar olmaz mıydı?
Hard diski çıkarmama rağmen yine sorun yaşamaya başladım Chrome ve Discord açılmıyor. Chrome'a tıkladığım an hiçbir şey olmuyor Discord'u açtığım anda desteklenmeyen 16 bit uygulama hatası alıyorum.
@Bogazitchy minudump dosyalarımı nasıl paylaşabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı