Windows tuşu ve arama tuşu çalışmıyor

3onuvaHD

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığım zaman Windows ve ara tuşu vs ile ilgili hiçbir şey çalışmıyor. Buna Windows + Shift + s ya da Tab gibi kısayollar da dahil. YouTube'dan birkaç düzeltme yöntemi denedim onlar da işe yaramadı. Fotoğraf olarak atmak isterdim ama SS alamıyorum. Takvim gibi şeyler de çalışmıyor. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı açtığım zaman Windows ve ara tuşu vs ile ilgili hiçbir şey çalışmıyor. Buna Windows + Shift + s ya da Tab gibi kısayollar da dahil. YouTube'dan birkaç düzeltme yöntemi denedim onlar da işe yaramadı. Fotoğraf olarak atmak isterdim ama SS alamıyorum. Takvim gibi şeyler de çalışmıyor. Yardım edebilirseniz sevinirim.
Bilgisayar her açıldığında mı durum böyle?

Çalıştır > ctfmon.exe yazıp çalıştırabilir misiniz? Eğer çözülürse kökten çözümünü anlatacağım. İlk bahsettiğim geçici çözüm.

Çalıştır > ctfmon.exe yazıp çalıştırabilir misiniz ? Eğer çözülürse kökten çözümünü anlatacağım. İlk bahsettiğim geçici çözüm.
Eğer ctfmon.exe çalıştığında çözüldüyse,

Windows+R yapıp "regedit" yazın ve Tamam'a tıklayın. HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows>Current Version>Run kısmına tıklayın.
Sağ taraftaki boşluğa sağ tıklayıp Yeni Dize değeri oluşturun. İsmini ctfmon.exe yapın ve dize değerini C:\Windows\System32\ctfmon.exe olarak ayarlayın. Bilgisayarınızı baştan başlattığınızda sorununuz çözülecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalıştır > ctfmon.exe yazıp çalıştırabilir misiniz? Eğer çözülürse kökten çözümünü anlatacağım. İlk bahsettiğim geçici çözüm.

Eğer ctfmon.exe çalıştığında çözüldüyse,

Windows+r yapıp "Regedit" yazın ve Tamam'a tıklayın. Hkey_local_machıne>software>microsoft>windows>current version>run kısmına tıklayın.
Sağ taraftaki boşluğa sağ tıklayıp yeni dize değeri oluşturun. İsmini ctfmon.exe yapın ve dize değerini C:\Windows\System32\ctfmon.exe olarak ayarlayın. Bilgisayarınızı baştan başlattığınızda sorununuz çözülecektir.

Dediğinizi yaptım hâlâ aynı sorun devam etmekte ve bilgisayar ilk açıldığı zaman hiçbir şeye erişimim olmuyor CTRL + Shift + ESC yapıp Görev Yöneticisi'nden Windows Gezgini'ni yeniden başlat yapıyorum bunun sorunla herhangi bir alakası var mıdır?

Bilgisayar her açıldığında mı durum böyle?
Evet.

Windows uygulamaları cortlamış.

DISM scanhealth.
Restore health.
Ve SFC scannow komutlarını sırasıyla yapar mısınız (kodların tamamına internetten bakın)

Geri
Yukarı