Windows Üstüne Linux Kurulumu

Ne canavarı yahu kedicik bu içinde Intel Core2 Duo P8700 var. Tabi ki her zaman.
emoji1.png
Ne canavarı yahu kedicik bu içinde Intel Core2 Duo P8700 var. Tabi ki her zaman. [emoji1]
Merhabalar, dual boot olarak Ubuntu kurdum fakat kurarken disk parçalamasına girmedi, direk kurdu. Bende 100 GB'lik alan ayırmıştım. Sanırım onu seçmedi otomatik olarak. Nereyi seçtiğini de tam bilmiyorum :). C diskine geri mi atayım 100 GB alanı?

Merhabalar, dual boot olarak Ubuntu kurdum fakat kurarken disk parçalamasına girmedi, direk kurdu. Bende 100 GB'lik alan ayırmıştım. Sanırım onu seçmedi otomatik olarak. Nereyi seçtiğini de tam bilmiyorum :). C diskine geri mi atayım 100 GB alanı?
Alan ayırmanıza gerek yoktu Ubuntu kurulum kısmında zaten size Windows ve Ubuntu'ya ne kadar alan ayırmak istediğinizi söyleyen bir seçenek veriyordu. Eğer alan kullanılmamışsa ve Ubuntu'nun kendine ait bir bölümü varsa C'yi genişletebilirsiniz.

Ubuntu'yu Windows Boot Manager üzerine kur seçeneğini seçtiniz değil mi?

Evet, alan ayırma kısmı gelmedi. üzerine kur dedikten sonra direk şehri sordu devam etti. Dual boot sıkıntısız çalışıyor bu arada. Windows'tan yazıyorum şuan, disklerde Ubuntu dosyaları gözükmüyor.
Disk Yönetiminden fotoğraf atabilir misiniz? Ayrıca bir de Ubuntu'nun Diskler programı üzerinden de fotoğraf atarsanız iyi olur. [emoji2]

Disk Yönetiminden fotoğraf atabilir misiniz? Ayrıca bir de Ubuntu'nun Diskler programı üzerinden de fotoğraf atarsanız iyi olur. [emoji2]
Belli bir kısmın ekran görüntüsünü almayı beceremedim ama anladığım kadarıyla Ubuntu Windows dosyaları hariç tüm diskleri görüyor, Windows sadece kendi dosyalarını görüyor.

Belli bir kısmın ekran görüntüsünü almayı beceremedim ama anladığım kadarıyla Ubuntu Windows dosyaları hariç tüm diskleri görüyor, Windows sadece kendi dosyalarını görüyor.
İlginç bana da aynısı olmuştu bilgisayara format atıp bir daha Dualboot yapınca düzelmişti. Ekran görüntüsü zorunlu değil fotoğrafını çekseniz de iş görür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı