Çözüldü Windows Update 0x80073712 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı yedeğinle değiştirmek zorunda kaldım. Şu anda Windows 10'un 1511 güncellemesi yüklü sanırsam. Windows Update'i çalıştırmaya başladığımda ise güncelleştirmeleri bir süre denetliyor ve ardından bu hatayı veriyor. Windows 10'un en güncel hâline nasıl ulaşabilirim? Hepinize teşekkürler.
  • Sistem özelliklerim:
  • Lenovo Ideapad Y700 (Dizüstü Bilgisayar)
  • GTX 950M
  • i7 6700HQ
  • 16 GB Bellek
  • Windows 10 1511 Sürümü (Orijinal)

Bu adımları denemelisin:
Windows logo tuşu + X tuşlarına aynı anda basın ve komut istemini (cmd ) yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutları birlikte tek seferde cmd ekranına kopyala yapıştırın

net stop wuauservnet stop cryptSvc

net stop bits

net stop msiserver

ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old

net start wuauserv

net start cryptSvc

net start bits

net start msiserver

pause

3. adım

başlat menüsü > arama kutusuna > services.msc yazın ve açılan ekranda Windows update bulun ve Windows

update hizmeti üzerinde sag tıklayın > özellikler > başlangıç türü > otomatık
oldugundan emin olun ve bu

hizmet çalışmıyorsa > başlat'a tıklayın ve yarıca

arka plan aktarım hizmeti

Windows modül yükleyicinin

ve şifreleme hizmetinin
çalıştığın dan emin olun çalışmıyorsa başlat'a tıklayın ve güncelleştirmeleri yükleyin sorun halen devam ederse

4. adım

Windows'da temiz önyükleme gerçekleştirme buradaki adımları uygulayın güncelleştirmeleri yeniden yüklemeyi deneyin

5.adım

Windows Update bileşenlerini nasıl sıfırlarım? Makalesindek çözüm önerilerini uygulayın

6.adım

denetim masasını açın >> arama kutusuna >>sorun giderme yazın >> sorun gidermeye tıklayın >> açılan pencereden tümünü görüntüleye tıklayın >> Windows update tıklayın sorunları giderin

7.adım

sorun halen devam ederse Microsoft update catalog Microsoft sitesinden güncelleştirmeyi elle indirip kurun bunun için>
microsoft update katalog > açıldığı zaman eklentiyi kabul edin arama kutusuna KB3194798 yazın indirip elle kurun

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı