Windows Update %20'de takılıyor

KerOn

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 Version 21H1 06 Toplu Güncelleştirmesi yüklenme kısmında %20'de takılıyor. Daha sonra güncelleme yüklenmedi hatası veriyor, yeniden dene butonuna bastıktan sonra tekrar %20'de takılıyor ve aynı hatayı alıyorum.

@KerOn Lütfen, bu araç ile bilgisayarınızı şu an en güncel sürüm olan 21H2'e yükseltiniz.

21H1 kalmak istiyorsanız, bu uygulama ile Windows Update'i ve tüm hizmetlerini kapatın ve tekrar açın.
Bazı sistem dosyaları bozuk olduğundan dolayı böyle bir şey oluyor olabilir. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve bunları yazınız.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

Hocam güncellemeyi tekrar denediğimde sistem dosyaları bozuk olabilir diye bir hata aldım, bu yüzden verdiğiniz kodları cmd'de çalıştırdım. Şuan tamamlanmasını bekliyorum.

Hocam RestoreHealth taramasından sonra böyle bir uyarı aldım:

The source files could not be found.
Use the "Source" option to specify the location of the files that are required to restore the feature. For more information on specifying a source location, see Configure a Windows Repair Source.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

Ne yapmam gerekiyor?

Hocam tarama bitti ve bir sorun bulunmadı. Daha birkaç ay öncesinde sıfırlamıştım bilgisayarı ve bu güncelleme gelene kadar hiçbir sorun yaşamadım. Kullandığım bir uygulama önemli Windows güncellemelerini yapmadığım uyarısını verdi ve bu güncellemeler olmadan çalışmıyor. Ben de güncellemeyi yaparken bu hatayı aldım. Sistem dosyaları bozuk olsaydı daha önceden farkına varırdım diye düşünüyorum. Bir güncelleme için de temiz kurulum yapmaya uğraşmak istemiyorum açıkçası. Başka bir yolu yok mu?

Geri
Yukarı