Windows Update, eski ekran kartı sürücüsünü yüklüyor

erenyusufakar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal! Haftalardır çözemediğim ve sonunda buraya yazarak sizinle paylaşmak istediğim bir konu var. AMD Ryzen 5 5500u işlemcili bir laptopa sahibim. USB sürücü ile temiz bir Windows 10 kurulumu sonrasında Windows Update sürücüleri yüklüyor biliyorsunuz. Fakat ekran kartı sürücüsünün 2021 tarihli olanını yükleyip, AMD Radeon Graphics uygulamasını yüklüyor. AMD'nin sitesine baktığımda ise 2022 yılında çıkmış adrenalin Edition sürücülerini buldum. En güncel olanları yüklesem bile Windows Update yine eski tarihli sürücüyü bulup yüklemeye devam ediyor. Windows Update'i durdurup güncellikten geri kalmak da istemiyorum.

Windows'un "show or hide drivers" programıyla sürücüyü gizlemek de bana mantıklı gelmiyor. Bu durumda ne yapmam gerekir?
Eski model sürücü yazılımı kullanmaya devam mı etmeliyim? İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Ben yeni bilgisayarım için WU sürücü kurduktan sonra kurduğu sürücüyü DDU ile silip internet bağlantısını kesmiştim, sonra da indirdiğim güncel sürücüyü kurmadan önce DDU ayarlarından Windows Update sürücü yüklemesini engellemiştim. Güncel sürücüyü yükledikten sonra internet bağlantısını aktif ettim, şu an güncel sürücüyle kullanıyorum.

En mantıklı yol yine dediğiniz gibi.

Geri
Yukarı