Çözüldü Windows Update etkinleşmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dahiliyeci

Centipat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Bu konuda bulunan Update hizmetlerini tamamen kapatma ile ilgili kodu kullanıp 2 ay önce kapatmıştım tamamen, ama şu an ihtiyacım oldu ve tekrar açamıyorum. Yardım eder misiniz? Ayarlardan Update kısmına geldiğim de pencereyi aşağı aldığımda tekrar açamıyorum. Update yapamıyorum. Açsam dahi yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorununu inşallah çözeceğiz. Aşağıdaki ayarları öncelikle denemeni rica ediyorum.

İlk olarak Ara->regedit->HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv dosyasını masa üstüne öncelikle kopyala.

Ara->cmd->yönetici olarak çalıştır->aşağıdaki kodu gir ve enter yap. (Aşağıda gördüğün satırı kopyala ve yapıştır.)
sc create wuauserv DisplayName= "Windows Update" binpath= "C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k netsvcs -p" Start= delayed-auto depend= RpcSs

Hizmetlere Windows Update gelmiş mi kontrol et. Eğer geldiyse ve Windows Update çalıştır dediğinde hata alıyorsan;

Regedit adresinde bulunan masa üstüne kopyaladığın bu dosyayı regedit kısmından ilk olarak sil. Sonrasında masa üstüne kopyaladığını tekrar çalıştır ve regedit'e ekle. (Tüm adımları onaylayarak) Artık Windows Update çalışıyor olmalı.

Eğer tüm bunlara rağmen çalışmıyorsa; Windows'u geri yükleme noktasına taşımak, yeniden temiz kurulum yapmak veya sıfırlamak sorunu çözecektir.

Saygılarımla.
Windows Ara bölüme Hizmetler yaz.
Hizmetler üzerine sağ tıkla, yönetici olarak çalıştır.
Listenin altlarına doğru Windows Update üzerine çift tıkla.
Başlangıç türü bölümünü Otomatik yap ve uygula kısmına bas.

Artık Windows update yapabiliyor olmalısın.

Saygılarımla.

Windows Ara bölüme Hizmetler yaz.
Hizmetler üzerine sağ tıkla, yönetici olarak çalıştır.
Listenin altlarına doğru Windows Update üzerine çift tıkla.
Başlangıç türü bölümünü Otomatik yap ve uygula kısmına bas.

Artık Windows update yapabiliyor olmalısın.

Saygılarımla.
Hocam ben de update kısmı yok. Updatemedic kısmı var. Onu açtım, wauserv kısmı da ana hedef kısmı yazmıyor. Sanırım onarma yaparak düzeltebilirim. Teşekkür ederim.

Hocam ben de update kısmı yok. Updatemedic kısmı var. Onu açtım, wauserv kısmı da ana hedef kısmı yazmıyor. Sanırım onarma yaparak düzeltebilirim. Teşekkür ederim.
Aşağıdaki gibi sıraladım. En sonunda uygula diyerek işlemi bitir. Bilgine.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-02-01 172415.jpg
    Ek Açıklama 2020-02-01 172415.jpg
    204,8 KB · Görüntüleme: 40
Sorununu inşallah çözeceğiz. Aşağıdaki ayarları öncelikle denemeni rica ediyorum.

İlk olarak Ara->regedit->HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv dosyasını masa üstüne öncelikle kopyala.

Ara->cmd->yönetici olarak çalıştır->aşağıdaki kodu gir ve enter yap. (Aşağıda gördüğün satırı kopyala ve yapıştır.)
sc create wuauserv DisplayName= "Windows Update" binpath= "C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k netsvcs -p" Start= delayed-auto depend= RpcSs

Hizmetlere Windows Update gelmiş mi kontrol et. Eğer geldiyse ve Windows Update çalıştır dediğinde hata alıyorsan;

Regedit adresinde bulunan masa üstüne kopyaladığın bu dosyayı regedit kısmından ilk olarak sil. Sonrasında masa üstüne kopyaladığını tekrar çalıştır ve regedit'e ekle. (Tüm adımları onaylayarak) Artık Windows Update çalışıyor olmalı.

Eğer tüm bunlara rağmen çalışmıyorsa; Windows'u geri yükleme noktasına taşımak, yeniden temiz kurulum yapmak veya sıfırlamak sorunu çözecektir.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Çözüm

Saygılarımla.
Hocam emekleriniz için minnettarım ancak sonuç değişmedi. Ayarlardan sıfırla yaparak sorunu düzelttim. Çok teşekkür ederim. Konu kapanabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı