Windows Update güncellemesini yaptıktan sonra görüntü bozuldu

EnesCemil

Centipat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Merhaba Windows 7 kullanıyorum bilgisayarım 10 yıllık falan olduğu için ve 2 veya 3 defa Windows Update güncellemesini yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı ama dün yine güncelleme geldi yaptım ve ekranımın çözünürlüğü 1440x900'dan 1024x768 düştü ve ayarlardan yeniden 1440x900 yapmak istediğimde out of range diye bir yazı çıkıyor ekranda ve 1440x900 olmuyor.

Hz ayarı değişmiş mi? Monitörün desteklediği maksimum Hz değerinden fazla girilmişse bu hata çıkabilir.

Ne yapmalıyım?

İlk mesajdaki gibi ekran kartı sürücünüzü kontrol edin. Tamamsa buraya gelip Hz ayarını kontrol edin. Eğer ekran kartınızın Denetim Masası ayarı varsa oradan girip de değiştirebilirsiniz Hz değerini. Hz değerini 60 yapıp çözünürlüğü 1440x900 yapın.
Windows 7 kullandığınız için bu kısım farklı. Masaüstüne sağ tık atıp girebilirsiniz değiştirme yerine.

1667402506452.png

İlk mesajdaki gibi ekran kartı sürücünüzü kontrol edin. Tamamsa buraya gelip Hz ayarını kontrol edin. Eğer ekran kartınızın Denetim Masası ayarı varsa oradan girip de değiştirebilirsiniz Hz değerini. Hz değerini 60 yapıp çözünürlüğü 1440x900 yapın.
Windows 7 kullandığınız için bu kısım farklı. Masaüstüne sağ tık atıp girebilirsiniz değiştirme yerine.

Eki Görüntüle 1560538

60 Hz gözüküyor.

60 Hz gözüküyor.

Direkt sistem geri yükleme yaparak eski haline döndürebilirsiniz. Güncelleştirme problem olduysa onu da kaldırarak çözebilirsiniz.

1667402675362.png

Sistem geri yükleme noktası varsa geri dönüş yapabilirsin. Son güncellemeyi kaldırabilirsin. Yine olmaz ise ekran kartı sürücünü temiz kurulum ile tekrardan kurman gerekir.

Eki Görüntüle 1560538

Sorun devam ediyor sıfırdan Windows 8.1 kuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı