Windows Update hata kodu: 0x80070003

332579

Hectopat
Makaleler
3
1606230567333.png

Merhaba arkadaşlar, ben Windows Update'de güncelleme yaptığımda bu hatayı veriyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata 0x80070003, Windows dosya yedekleme ve kurtarma türüdür. Bu hata, dosyaları kopyaladığınızda veya Windows Yedekleme ve Geri Yükleme'yi kullanarak dosya ve klasörleri yedeklemeye ve geri yüklemeye çalıştığınızda oluşur.

0x80070003

Bu hata, dosya veya klasör aramasını kullanmanızı önler. Bu, Dosya Kurtarma Sihirbazı'ndaki PC'nizdeki dosyalara göz atmanızı ve geri yüklemenizi önler.

Bu hatanın nedenini belirlemek için, yedekleme başarısız olduktan sonra önce makinedeki bir komut satırından (DOS) bir 'vssadmin liste yazarları' çalıştırın.

Yeni hesap oluştur​

Çoğu durumda, 0x80070003 hatası, Windows'ta tek bir kullanıcı hesabı için sorun olabilir. Çünkü öyle ya da böyle, kullanıcı hesabınız zarar görebilir. Bu durumda, yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilir ve onu yönetebilirsiniz. Ardından mevcut hesabı silin. Ancak kişisel verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Benim durumumda bu yöntem işe yaradı. Bence senin için de işe yarayacak.

Tarih ve saat ayarlarınızı kontrol edin.​

tarih-ve-zaman-ayarları

Bilgisayarınızdaki tarih ve saatin doğru olduğundan emin olun.

Size tavsiyem IObit yazılımlarını kullandığınızdan dolayı sisteme temiz kurulum yapmanız. Bu tarz yazılımlar sistemi bozar. Sorunuza gelecek olursak aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

Hata 0x80070003, Windows dosya yedekleme ve kurtarma türüdür. Bu hata, dosyaları kopyaladığınızda veya Windows Yedekleme ve Geri Yükleme'yi kullanarak dosya ve klasörleri yedeklemeye ve geri yüklemeye çalıştığınızda oluşur.

0x80070003

Bu hata, dosya veya klasör aramasını kullanmanızı önler. Bu, Dosya Kurtarma Sihirbazı'ndaki PC'nizdeki dosyalara göz atmanızı ve geri yüklemenizi önler.

Bu hatanın nedenini belirlemek için, yedekleme başarısız olduktan sonra önce makinedeki bir komut satırından (DOS) bir 'vssadmin liste yazarları' çalıştırın.

Yeni hesap oluştur​

Çoğu durumda, 0x80070003 hatası, Windows'ta tek bir kullanıcı hesabı için sorun olabilir. Çünkü öyle ya da böyle, kullanıcı hesabınız zarar görebilir. Bu durumda, yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilir ve onu yönetebilirsiniz. Ardından mevcut hesabı silin. Ancak kişisel verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Benim durumumda bu yöntem işe yaradı. Bence senin için de işe yarayacak.

Tarih ve saat ayarlarınızı kontrol edin.​

tarih-ve-zaman-ayarları

Bilgisayarınızdaki tarih ve saatin doğru olduğundan emin olun.
Format at geçer diyenler senden daha çok işe yarıyor. (Enes3078 diyebilir)

Kardeşim bilgisayara IObit kurmuşsun. Ben olsam o kasayı camdan atardım ama daha kolay da çözebiliriz bu işi. Tüm diskteki önemli dosyaları yedekle, temiz bir kurulum yap. Önerim ise Kubuntu kur ama istersen Windows 10 falan da kurabilirsin.

Evet yaptım ve böyle bir sonuç aldım ne yapmalıyım şimdi.

Size tavsiyem IObit yazılımlarını kullandığınızdan dolayı sisteme temiz kurulum yapmanız. Bu tarz yazılımlar sistemi bozar. Sorunuza gelecek olursa aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

http://

Kardeşim bilgisayara IObit kurmuşsun. Ben olsam o kasayı camdan atardım ama daha kolay da çözebiliriz bu işi. Tüm diskteki önemli dosyaları yedekle, temiz bir kurulum yap. Önerim ise Kubuntu kur ama istersen Windows 10 falan da kurabilirsin.

Dosya Ekleri

• 1606233536963.png
    1606233536963.png
    184,3 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
Evet tahmin ettiğim gibi hatalı dosyaları bulmuş ve onarmış. Sistemi yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Yine olmazsa sorun IObit yapımı yazılımlardan kaynaklı diyebilirim.

Bir dk IObit yazılımları derken driverbooster ve avancedsystemcare mi?

Benim yedeklemek istediğim dosyaların boyutu çok fazla ben o kadar fazla boyutlu bir USB nasıl bulup yedekleyeyim ki?

Benim yedeklemek istediğim dosyaların boyutu çok fazla ben o kadar fazla boyutlu bir USB nasıl bulup yedekleyeyim ki?
Evet tahmin ettiğim gibi hatalı dosyaları bulmuş ve onarmış. Sistemi yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Yine olmazsa sorun IObit yapımı yazılımlardan kaynaklı diyebilirim.

Tabii ki şu an canlı dersim var canlı dersim biter bitmez hemen sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyeceğim.

Peki dediklerinizi yaptım olmadı IObit yazılımlarını kaldırdım hala olmadı aynı hata ne yapacagım.

1606282906145.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı