Windows Update hata kodu: 0x800f081f

DemirS

Kilopat
Daha fazla  
0x800F081F kodlu hatayı alıyorum. DISM, sfc scannow, manuel Update denedim. Yardımcı olabilir misiniz?

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, bu hata kodu 0x800f081f için lütfen aşağıdaki makaledeki çözüm adımlarını gerçekleştirerek sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Windows Güncelleştirme Bileşenlerini sıfırlamak için şu adımları izleyin:
1. Komut İstemi'ni Yönetici olarak çalıştır (Windows tuşuna basınız, arama çubuğuna CMD yazınız çıkan sonuca sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırınız.
2. BITS, Şifreleme, MSI Yükleyicisi ve Windows Güncelleştirme Hizmetlerini Durdurun. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:
Net stop wuauserv
Net stop CryptSvc
Net stop bits
Net stop msiserver
3: SoftwareDistribution ve Catroot2 klasörünü yeniden adlandırın. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:
Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
Ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
4. BITS, Şifreleme, MSI Yükleyicisi ve Windows Güncelleştirme Servislerini yeniden başlatın. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:
Net start wuauserv
Net start CryptSvc
Net start bits
Net start msiserver

Windows Update sorunlarını giderme

Başka bir konuda yardımcı olabilirsek bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Yukarıdakileri denedim ama hiçbiri çözüm olmadı. Son olarak Windows tekrar yukledim (orijinal lisanslı ürün) temiz kurulum yaptım özellikle ama sorun hala devam etmekte.

Artık ne yapabileceğimi bilemiyorum...Sıradan bir kullanıcıyım PC'ler hakkında sıradan bır kullanıcı olmanın dısında fazla bir bilgim yok.

Alıntı: windows 10 update hatası 0x800f081f - Microsoft Community

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, bu hata kodu 0x800f081f için lütfen aşağıdaki makaledeki çözüm adımlarını gerçekleştirerek sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Windows güncelleştirme bileşenlerini sıfırlamak için şu adımları izleyin:
1. komut Istemi'ni yönetici olarak çalıştır (windows tuşuna basınız, arama çubuğuna CMD yazınız çıkan sonuca sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırınız.
2. bıts, şifreleme, MSI yükleyicisi ve Windows güncelleştirme hizmetlerini durdurun. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:
Net stop wuauserv.
Net stop Cryptsvc.
Net stop bits.
Net stop msiserver.
3: Softwaredistribution ve catroot2 klasörünü yeniden adlandırın. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:
Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old.
Ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old.
4. bıts, şifreleme, MSI yükleyicisi ve Windows güncelleştirme servislerini yeniden başlatın. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:
Net start wuauserv.
Net start Cryptsvc.
Net start bits.
Net start msiserver.

Windows Update sorunlarını giderme

Başka bir konuda yardımcı olabilirsek bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Yukarıdakileri denedim ama hiçbiri çözüm olmadı. Son olarak Windows tekrar yukledim (orijinal lisanslı ürün) temiz kurulum yaptım özellikle ama sorun hala devam etmekte.

Artık ne yapabileceğimi bilemiyorum...sıradan bir kullanıcıyım PC'ler hakkında sıradan bır kullanıcı olmanın dısında fazla bir bilgim yok.

Alıntı: windows 10 update hatası 0x800f081f - Microsoft Community

Hocam denedim yine aynı hatayı verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı