Windows Update hata veriyor

Arda yoruk

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam resimde de görüldüğü gibi güncelleştirmeleri yapamıyorum. 2 gün önce de yapmayı denedim olmadı. Bilgisayarı kapattım ertesi günü açtığımda mavi ekran hatası aldım. Bu güncellemeyi eksik bıraktığımdan dolayı mavi ekran hatasını aldığımı düşünüyorum çünkü 2,3 defa aynı olayı yaşadım. Windows Update'ini yarıda bırakıp bilgisayarı kapatmıştım sonrasında da aynı şekil mavi ekran hatası verdi, yine aynısı oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    409,3 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Saat diliminindoğru olduğunu kontrol ediniz
Gerekli olan hizmetlerin aşağıdaki adımları uygulayarak çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz:

1. Windows (başlangıç) Tuşu ve R tuşuna aynı anda basınız.
  2. Açılan küçük pencereye Services.msc yazınız ve Enter a basınız
  3. Aşagıda olan işlemlerin etkin olduğundan emin olun:
    1. Windows Güncellemesi
    2. Arka plan Akıllı Aktarım Hizmeti
    3. Şifreleme Hizmetleri
    4. Windows Modül Yükleyicisi hizmeti
Bu adımlar ile bir sonuca varamazsanız bilgisayarınızda 3. sınıf Anti-Virüs programınızı geçici olarak devre dışı bırakıp tekrar deneyiniz.

Saygılar,

saat diliminindoğru olduğunu kontrol ediniz
Gerekli olan hizmetlerin aşağıdaki adımları uygulayarak çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz:

1. Windows (başlangıç) tuşu ve r tuşuna aynı anda basınız.
  2. açılan küçük pencereye Services.msc yazınız ve enter a basınız
  3. aşagıda olan işlemlerin etkin olduğundan emin olun:
    1. Windows güncellemesi
    2. arka plan akıllı aktarım hizmeti
    3. şifreleme hizmetleri
    4. Windows modül yükleyicisi hizmeti

güncelleme kurma ile sorun yaşıyorsanız Microsoft güncelleme kataloğu ile çevrimdışı kurulum yapmanızı öneririz.
Bu adımlar ile bir sonuca varamazsanız bilgisayarınızda 3. sınıf Anti-Virüs programınızı geçici olarak devre dışı bırakıp tekrar deneyiniz.

Saygılar,

Hepsi aktif yeniden denedim ama olmadı maalesef

Bazen görev yneticisi'nden hizmetler sekmesine gittiğiniz zaman orada bulunan windows update hizmeti için update özelliğini devre dışı bırakanlar oluyor. Bunu güncelleme almaması ve sistemin stabil çalışması amacıyla genelde format atan bilgisayarcılar yapıyor. Belki o devre dışı bırakılmış olabilir.

Windows logo tuşu + X tuşlarına aynı anda basın ve komut istemini (cmd ) yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutları birlikte tek seferde cmd ekranına kopyala yapıştırın

net stop wuauservnet stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver
pause

3. adım

başlat menüsü > arama kutusuna > services.msc yazın ve açılan ekranda Windows update bulun ve Windows update hizmeti üzerinde sag tıklayın > özellikler > başlangıç türü > otomatık oldugundan emin olun ve bu hizmet çalışmıyorsa > başlat'a tıklayın ve yarıca arka plan aktarım hizmeti Windows modül yükleyicinin ve şifreleme hizmetinin çalıştığın dan emin olun çalışmıyorsa başlat'a tıklayın ve güncelleştirmeleri yükleyin.

4. adım

Windows'da temiz önyükleme gerçekleştirme buradaki adımları uygulayın güncelleştirmeleri yeniden yüklemeyi deneyin

5.adım

Windows Update bileşenlerini nasıl sıfırlarım? Makalesindek çözüm önerilerini uygulayın

6.adım

denetim masasını açın >> arama kutusuna >>sorun giderme yazın >> sorun gidermeye tıklayın >> açılan pencereden tümünü görüntüleye tıklayın >> Windows update tıklayın sorunları giderin

7.adım

sorun halen devam ederse Microsoft update catalog Microsoft sitesinden güncelleştirmeyi elle indirip kurun bunun için>
microsoft update katalog > açıldığı zaman eklentiyi kabul edin arama kutusuna KB3194798 yazın indirip elle kurun.

Bazen görev Yneticisi'nden hizmetler sekmesine gittiğiniz zaman orada bulunan Windows Update hizmeti için Update özelliğini devre dışı bırakanlar oluyor. Bunu güncelleme almaması ve sistemin stabil çalışması amacıyla genelde format atan bilgisayarcılar yapıyor. Belki o devre dışı bırakılmış olabilir.

Öyle bir seçenek yok ki.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    282,2 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri
Yukarı