Windows Update Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

297689

Hectopat
Makaleler
1
Hizmetler bölümünden Windows Update'i devre dışı bırakmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Ekran Görüntüsü.png

Arama kısmına hizmetler yaz daha sonra karşına gelen yere bir kez W tuşuna bas oradan Windows Update bul sağ tık durdur de ve sağ tık özelliklerden de elle kısmını devre dışı yapın.

Görev çubuğuna sağ tıklatın, görev yöneticisini açın, hizmetler sekmesine gidin, alt kısında hizmetleri ya da servisleri görüntüle kısmını seçin, açılan pencerede windows update'i bulun ve sağ tıklayıp özellikleri seçin, buradan manuel yazan yere tıklayıp devre dışı duruma getirin-kaydedip-çıkın, son olarak sistemi yeniden başlatın.

Bu uygulama ile tek tık kapatabilirsiniz:

Hizmetler bölümünden devre dışı bıraktım. Fakat bilgisayarı kapatmak ya da yeniden başlatmak istediğimde şunu görüyorum:

Ekran Görüntüsü (2).png

Bunlardan herhangi birine tıklarsam günceller mi? Maalesef devre dışı bırakmadan önce güncelleme dosyalarını indirmiş.

Hizmetler bölümünden devre dışı bıraktım. Fakat bilgisayarı kapatmak ya da yeniden başlatmak istediğimde şunu görüyorum:

Eki Görüntüle 1408260

Bunlardan herhangi birine tıklarsam günceller mi? Maalesef devre dışı bırakmadan önce güncelleme dosyalarını indirmiş.

Eğer Windows Update hizmetini devre dışı bıraktıysanız güncellemeyecektir dosyaları indirse bile 🙂

Geri
Yukarı