Windows Update sürücüler için yeterli mi?

viperx

Picopat
İyi forumlar. Arkadaşlar format attıktan sonra sürücüleri Windows güncellemeleri ile yüklüyorum. Bu şekilde kullanırsam tam performans alıyor muyum sistemden? Sürücüleri elle kurmakla uğraşmıyorum. Ama performanstan yana kaybım oluyor mu merak ediyorum. Kastettiğim oyunlarda performans yani. Mesela anakartın ses sürücüsü, ekran kartı sürücüsü özelliklede chipset sürücüsü direkt olarak oyundan alınan FPS'yi etkiler mi? Bunu deneyimleyen var mı?

İyi forumlar. Arkadaşlar format attıktan sonra sürücüleri Windows güncellemeleri ile yüklüyorum. Bu şekilde kullanırsam tam performans alıyor muyum sistemden? Sürücüleri elle kurmakla uğraşmıyorum. Ama performanstan yana kaybım oluyor mu merak ediyorum. Kastettiğim oyunlarda performans yani. Mesela anakartın ses sürücüsü, ekran kartı sürücüsü özelliklede chipset sürücüsü direkt olarak oyundan alınan FPS'yi etkiler mi? Bunu deneyimleyen var mı?

Ses sürücüsü, ağ sürücüsü, Çipset sürücüsü ve ekran kartı sürücüsünü güncellerseniz iyi olur.

Windows Update sadece temel sürücüleri kurar. Bunun dışında kendin ekran kartı, chipset gibi sürücüleri güncellemen gerekir. Sistem özelliklerini detaylıca belirterek bir konu açarsan yardımcı oluruz sürücüleri yüklemen için.

Ekran kartı sürücüsünüde yüklüyor.
Genellikle eski sürüm yüklüyor.

Windows Update sadece temel sürücüleri kurar. Bunun dışında kendin ekran kartı, chipset gibi sürücüleri güncellemen gerekir. Sistem özelliklerini detaylıca belirterek bir konu açarsan yardımcı oluruz sürücüleri yüklemen için.

Genellikle eski sürüm yüklüyor.
Ekran kartı için sanırım çok eski bir sürüm kurmuyor. Benim merak ettiğim bununla uğraşmaya değip değmeyeceği. Yani somut bir FPS artışı görecekmiyim bunu yapınca?

FPS artışı görüp göremeyeceğin konusunda net bir şey söyleyemem fakat sürücü güncellemesine FPS artışı olarak bakmamak gerekiyor. Bu güncellemeler bir sürü bugfix içeriyor ve eğer çok eski bir sürümdeysen bu güncellemelerin yapılmasını kesinlikle tavsiye ederim.

Geri
Yukarı