Windows Update yapıldığında SSD yavaşlıyor

LoL performansı çok iyi şu an istersen dualboot kurup denersin beğenmezsen geri dönersinç
Performanstan ziyade Linux'ta hile koruması vs. yoktu sanırım. Steam Deck'te Gears 5 falan açılmıyordu mesela anti-cheat programı çalışmadığı için.

Performanstan ziyade Linux'ta hile koruması vs. yoktu sanırım. Steam Deck'te Gears 5 falan açılmıyordu mesela anti-cheat programı çalışmadığı için.

Evet bazılarının yok r6s desteği kesilmişti mesela paket bulursan kurabilirsin çalışır. Oynadığın oyunlara ProtonDB üzerinden bak destekliyorsa benim tavsiyem Arch veya Arch tabanlılardan birine geçmen.

Performanstan ziyade Linux'ta hile koruması vs. yoktu sanırım. Steam Deck'te gears 5 falan açılmıyordu mesela anti-cheat programı çalışmadığı için.

Çoğu kullanıcıya göre yapılmış bir program olduğu için olabilir Windows'u kullanan kullanıcı sayısı daha fazla.

Tavsiye için sağ olun. Şimdilik Windows'ta kalayım. Ayrıca eski güncellemeye döneyim. Bir sorum daha vardı. Windows'a güncellemeler ne zaman geliyor? Salı günleriydi ama her hafta mı veya kaç haftada bir, belirli bir zaman aralığı var mı?

Windows 11'in son güncellemesinde sorun yaşadığımdan bahsetmiştim. O konuya buradan ulaşabilirsiniz. Sonraki güncellemelerde belki düzelir dedim ama düzelmedi. Bu sorun sadece bende de değil, internette birkaç makale buldum. Sorun basit aslında. Bir şekilde SSD'm aşırı şekilde yavaşlıyor. 8 saniyede açılan bilgisayar 31 saniyede açıldı. Bilgisayarım açıldığı gibi açılan Steam ve Discord'un açılma ekranları bile gelmedi. Tek çarem önceki konumda olduğu gibi güncellemeyi kaldırmak. Bunun net bir çözümü var mı? Windows 11'e geçmemdeki amaç yeni özellikleri vs. kullanmaktı çünkü. Herkeste de yaşanmadığı için acaba benim sistemimde mi sorun var diye düşünmeden edemiyorum. Format atıp temiz kurulum yapsam en güncel sürüme geçer miyim? Bu konuyu yazarken bir klasör açtım ve 28 saniyede açıldı. Eklemek istedim sadece. En son güncellemeyi Windows Update catalog ile yaptım bu arada. RAM vs. kullanımları ise bu şekilde. Discord ise hâlâ açılmaya çalışıyor garibim.

Eki Görüntüle 1755687

Hocam bence Windows 10 a geçin onda da aynıysa SSD de problem olabilir bende Windows klasörü açılırken bile bekletmiyor açılışımda gayet hızlı Windows 10 ile farkı yok Bios sürem 8 sn Tpm kapalı olunca 6 sn oluyor ama Valorantın açılması için açık kalması şart maalesef.

1682537066553.png

Tavsiye için sağ olun. Şimdilik Windows'ta kalayım. Ayrıca eski güncellemeye döneyim. Bir sorum daha vardı. Windows'a güncellemeler ne zaman geliyor? Salı günleriydi ama her hafta mı veya kaç haftada bir, belirli bir zaman aralığı var mı?
Her ayın 8 11 arası ve 25 27 arası geliyor Her ay 2 güncelleme yayınlıyor başlarında ve sonlarına doğru.

Hocam bence Windows 10 a geçin onda da aynıysa SSD de problem olabilir bende Windows klasörü açılırken bile bekletmiyor açılışımda gayet hızlı Windows 10 ile farkı yok Bios sürem 8 sn Tpm kapalı olunca 6 sn oluyor ama Valorantın açılması için açık kalması şart maalesef.

Eki Görüntüle 1756098

Her ayın 8 11 arası ve 25 27 arası geliyor Her ay 2 güncelleme yayınlıyor başlarında ve sonlarına doğru.
Hocam önceden Windows 10'daydım. Sorun yoktu. Ayrıca güncellemeyi geri alınca düzeliyor.

Geri
Yukarı