Windows Update "Yükleme hatası - 0x80070643"

murat demirel

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
toshiba
Ekran kartı
amd vega 10
İşlemci
amd ryzen 7 3700U
Güncelleştirme Windows Security platform için - KB5007651 (Sürüm 1.0.2109.27002)
Yükleme hatası - 0x80070643
Lenovo Ideapad 3 81W1005RTX Ryzen 7 3700U 8 GB 512 GB SSD Radeon RX Vega 10 15.6" Full HD Notebook

Windows uptade sorun gidericisini çalıştırmayı dene. Bir de CMD penceresini yönetici olarak çalıştırıp şu iki komutu kullan. İşlem bitince bilgisayara reset at ve tekrar güncellemeyi dene.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

sfc /scannow

Güncelleştirme Windows Security platform için - KB5007651 (sürüm 1.0.2109.27002)
Yükleme hatası - 0x80070643.
Lenovo Ideapad 3 81W1005RTX Ryzen 7 3700U 8 GB 512 GB SSD Radeon RX Vega 10 15.6" Full HD notebook.

Aynısı benim de başıma geldi. Çözüm arıyorum. Bulduğumuzda buradan paylaşsak güzel olur.

Deniyorum bakalım. Sonuç verirse bilgilendireceğim. Ancak araştırmalarıma göre, update dosyasının hatalı olmasından yani windows tarafından doğan bir kusurdan da olmuş olabilir bu durum.
Windows uptade sorun gidericisini çalıştırmayı dene. Bir de CMD penceresini yönetici olarak çalıştırıp şu iki komutu kullan. İşlem bitince bilgisayara reset at ve tekrar güncellemeyi dene.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

sfc /scannow
Dostum, önerini uyguladım ancak netice değişmedi. Güncelleme %100'e kadar gelip sonrasında hata vermekte hala. Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi, bu hata bozuk gelen güncelleme dosyasından kaynaklı olabilir. Biraz bekleyip görmekte fayda var. Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Deniyorum bakalım. Sonuç verirse bilgilendireceğim. Ancak araştırmalarıma göre, update dosyasının hatalı olmasından yani windows tarafından doğan bir kusurdan da olmuş olabilir bu durum.

Dostum, önerini uyguladım ancak netice değişmedi. Güncelleme %100'e kadar gelip sonrasında hata vermekte hala. Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi, bu hata bozuk gelen güncelleme dosyasından kaynaklı olabilir. Biraz bekleyip görmekte fayda var.
Bence sorun update dosyasında var. Başka güncelleme geldiğinde sonucu görürüz.

Bence sorun update dosyasında var. Başka güncelleme geldiğinde sonucu görürüz.

Çözüldü

Windows Defender ayarlarında, virüsten koruma kısmı kapalıydı. Onu tekrar açıp, güncellemeyi denediğimde anında yükledi güncellemeyi bilginize.
1.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı