Windows Update Yükleniyor'da Kaldı

Yer
İstanbul/Ataşehir
AMD Display adı altındaki yüklemenin inmemesi için hizmetler ve gpedit tarzı yerlerden Update ile ilgili ayarları kapattım. Daha sonra bu Update bölümünde yükleniyor yazan bir güncelleme o şekilde kaldı. Windows kapatıp açıldığı vakit düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme indirildiğinde kurulum için yeniden başlatma isteyecek. O vakte kadar bekleyin. Ondan sonra yeniden başlatın.

Güncelleme indirildiğinde kurulum için yeniden başlatma isteyecek. O vakte kadar bekleyin. Ondan sonra yeniden başlatın.

Hocam şu an o yükleniyorda kalan yeri hizmetlerden çalışan Windows Update servisini durdurarak hallettim. Fakat yine yükleniyorda kalır mı acaba güncelleme başladığı vakit?

Son düzenleme:
eğer güncelleme devam ederken güncelleme servisini durdurursanız işletim sistemi hata verip kapanabilir. Eğer uzun süredir yükleniyor diyorsa bilgisayarı yeniden başaltın. Bu arada güncellemenin indirildiği bölümdesiniz değil mi? yeniden başlatıp kurulduğu yeri kastetmiyorum .

Eğer güncelleme devam ederken güncelleme servisini durdurursanız işletim sistemi hata verip kapanabilir. Eğer uzun süredir yükleniyor diyorsa bilgisayarı yeniden başaltın. Bu arada güncellemenin indirildiği bölümdesiniz değil mi? Yeniden başlatıp kurulduğu yeri kastetmiyorum.

Hocam işletim sistemi kapanmadı ama kafası karıştı herhalde.
Bilgisayarı yeniden başlatırken Windows hazırlanıyorda bir süre bekletti ve daha sonra girebildim windowsa. Şu an normal, fakat güncelleştirmeleri denetle dediğim vakit sıkıntısız yüklenecek mi onu merak ediyorum.
Peki şu an düzelmiş midir? Yaptığım işlemleri eski hâline çevirdim dediğim gibi.
Biraz önce servislerden Update hizmetini durdurdum. Biraz Windows buga girmişti herhâlde. Şu an bir sorun gözükmüyor, daha ne yapabilirim sizce?

Tamam şimdi tekrardan güncellemeleri denetleyin. Emin olalım.

En son bu şekilde idi hocam;

UPDATE.png

Peki şu

"Windows hazirlaniyor bilgisayari kapatmayin"​

Uyarısını dikkate almayıp yeniden başlatmanın windowsa bir zararı var mıdır acaba hocam?

En son bu şekilde idi hocam;

Eki Görüntüle 974832

Peki şu

"Windows hazirlaniyor bilgisayari kapatmayin"​

Uyarısını dikkate almayıp yeniden başlatmanın windowsa bir zararı var mıdır acaba hocam?
Elbette, eğer güncellemeyi kurarken kapatmayın dediği halde kapatır veya yeniden başlatırsanız Windows çökebilir. Formata doğru gidebilir. Güncelleştirmeleri denetle deyin.

Elbette, eğer güncellemeyi kurarken kapatmayın dediği halde kapatır veya yeniden başlatırsanız Windows çökebilir. Formata doğru gidebilir. Güncelleştirmeleri denetle deyin.

Hocam ben o Windows hazırlanıyor yazısının güncellemeden değil de servislerden Windows Update hizmetinin buga girmesine bağlıyorum.
Birkaç defa durdurup tekrar başlatmıştım hizmeti, son denemede "durduruluyor" diye kaldı öylece. O sırada yeniden başlatmak isteyincede Windows bu hizmetle uğraştı diye düşünüyorum.
O sırada güncelleme indirmiyordu diye hatırlıyorum Update bölümü.
Peki işletim sistemi ile alakalı bir sorun olmuş olsaydı direkt belli eder miydi kendini?
Daha sonra bir durum söz konusu olabilir mi?

Hocam ben o Windows hazırlanıyor yazısının güncellemeden değil de servislerden Windows Update hizmetinin buga girmesine bağlıyorum.
Birkaç defa durdurup tekrar başlatmıştım hizmeti, son denemede "durduruluyor" diye kaldı öylece. O sırada güncelleme indirmiyordu diye hatırlıyorum Update bölümü.
Peki işletim sistemi ile alakalı bir sorun olmuş olsaydı direkt belli eder miydi kendini?
Daha sonra bir durum söz konusu olabilir mi?
CMD'yi açıp "sfc/scannow" yapın muhtemelen dosyalara bir şekilde hasar vermişsiniz (almış). Windows bunları onarır. Ardından sağlıklı bir şekilde güncellemeleri denetleyebilirsiniz. (Kusura bakmayın uzaktan yardım zor)

Yeni konular

Geri
Yukarı