Rehber Windows varsayılan ikon paketini geri getirme

Enesskya

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda değişiklik olsun diye Windows'un ikon paketini değiştirmiştim sonra sıkılınca varsayılan haline döndürmek istediğimde hiçbir şekilde döndüremedim. İnternette biraz araştırma yaptım geçmiş yıllardan bu yana bu sorunla karşılaşanlar olmuş. Kimisi format atarak çözmüş kimisi ise o şekilde kullanmaya devam etmiş. Uzun saatler sonunda bulduğum çözüm yolunu sizlerle paylaşacağım belki birinin işine yarar 🙂

Öncelikle CMD'yi çalıştırıyoruz sonrasında ise bu kodları sırasıyla yazıyoruz.

1- cd %homepath%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer
2- dir iconcache*
3- taskkill /f /im explorer.exe

Bunları yaptıktan sonra siyah ekran yiyeceksiniz korkmayın sebebi ise ikon paketlerini silmemiz. Bu adımdan sonra yapmanız gereken şey çok basit bilgisayarınızı güç düğmesinden kapatıp geri açmak açtığınızda Windows varsayılan ikon paketlerini yüklemiş olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran verdi
Your device ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info, and then we'll restart for you.

Bu hatayı veriyor ve PC açılmıyor.

Mavi ekran verdi.
Your device ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info, and then we'll restart for you.

Bu hatayı veriyor ve PC açılmıyor.

Güç tuşundan geri açtığınızda açılması lazım farklı bilgisayarlarda denediğimde bir sorunla karşılaşmadım.

Geri
Yukarı