Rehber Windows ve Android Telefon arasında ağ üzerinden dosya paylaşımı

Öncelikler herkese merhabalar bugün indirdiğim birkaç dosyayı telefonuma atmam gerekti. Kablo'yu bilgisayara taktım ama çalışmadı. Ben de kablosuz paylaşım yollarını aradım ama kaydadeğer bir şey bulamadım. Araştırmalarımın sonucu bir yol buldum bunu sizle paylaşmak isterim. İlk rehber deneyimim hatalı bir şey yaparsam affola.

Öncelikle Android cihazımıza geçiyoruz. WiFi FTP (WiFi File Transfer) isimli uygulama'yı indiriyoruz.

Önümüze Fotoğraftaki ekran geliyor;

Screenshot_20201130-195917.png

Ve alttaki "Start Service" Butonuna basıyoruz;

Screenshot_20201130-195920.png

Şimdilik bu cihazdaki işimiz bitti. (Siyah yerin altında bir yazı var ne olduğunu bilmediğim için sansürledim)

Windows cihazımıza geçiyoruz;

Masaüstünde Bilgisayar'a tıklıyoruz. Bilgisayarda sağ tıklayıp "Ağ konumu ekle" ye tıklıyoruz ve karşımıza;

Ekran Görüntüsü (368).png

Bu şekilde bir ekran geliyor. İleri diyoruz ve karşımıza;
Ekran Görüntüsü (369).png

Bu şekilde bir ekran geliyor. Özel bir ağ konumu seçin kısmınını seçip ileri diyoruz ve karşımıza;

Ekran Görüntüsü (370).png

Bu ekran çıkıyor ve telefonumuzdaki sansürlediğim kısımdaki yazıyı buraya yazıp ileri diyoruz. Karşımıza;

Ekran Görüntüsü (371).png

Bu ekran geliyor ve bizden Ağ'ı adlandırmamız isteniyor istediğiniz isimi verebilirsiniz. İleri diyip Son'a tıklayınca iş bitiyor.

resim_2020-11-30_204158.png

Telefon'a tıklarsanız Telefon'un dosyaları'na ulaşırsınız isterseniz dosya alırsınız isterseniz dosya yüklersiniz.

Dediğim gibi ilk rehber denemem hatam olursa affola.

Son düzenleme:
Yararlı Paylaşım.
Alternatif Olarak ES Dosya Yöneticisinin, FTP özelliğini de ekleyebilirsiniz.
Ek uygulama indirmek yerine bir dosya yöneticisinin iki işi birarada götürmesi daha kullanışlı.

Geri
Yukarı