Windows Vista güncelleme esnasında ''80072EFE'' hatası veriyor

sahinemirhan080

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Windows Vista'da Windows Update yapmaya çalışıyorum fakat 80072EFE hatayı alıyorum bu sorunun çözümü var mıdır?
İndirdiğim Vista 3 yıl güncellenmemiş onun için güncelleştirme yapmam gerekiyor.

Desteği bitmiştir. 2017'de sona erdi. Windows 8.1'e geçin.

Cidden Windows7 mi önerdin onunda desteği bitti, Windows 10'ya da Windows 8.1 eğer sistemin kötü ise Windows 8.1.

Kendi sistemime kurmadım zaten test amaçlı sanal makineye kurdum ama çoğu güncelleme eksik. 8.1 biara denedim denemez olaydım :D cpu 1.66GHz'den düşmedi :D. Update yapmıyor güncel ISO'da bulamadım.
Zevk meselesi arkadaşlar isterse nt bile kurabilir ama virüs yerse ağlamayacak.

Bir şey olmaz ya :D zaten internete hafiften kasarak giriyor internette dolanmıyorum. XP'de şu an açıyorum xpdeki oyunları falan oynuyorum nostaji olsun diye ama Vista'da kullanmak istiyorum ama bu güncellemeler eksik olduğu için... Mesela Explorer 9 yükleyemiyorum. Ve extended kerneli kullanmak için ise son sürüm Vista olması lazım.
Extended kernel ne diye soracaksanız;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Desteğinin bitmesi sürüm atlayacağı manasına gelmiyor. Arkadaş yardım istemiş tavsiye değil?

Ve sorun server kaynaklı. VPN ile deneyin.

Peki onu nasıl yapabilirim acaba? Bir VPN programı falan mı indirmem gerekli?

Son düzenleme:
Çözümü buldum.
Bu video sayesinde bütün güncellemeleri yükledim bu arada SP2 olması zorunlu, güncellemeleri yaptıktan sonra extended kernel yaptım ve şu an Chromium ve Firefox rahat çalışıyor.
Windows 7 ile dualboot yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam buyurun görseller ve hangi sürümleri kullandığım Windows Vista.

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısısddada.JPG

Bu arada hocam extended kernel güncelleme geldi. Eskiden DLL programı ile bazı kodları değiştirmeden Firefox açılmıyordu şimdi direk açılıyor.
Hocam güncelleme gelince bir sürü dosya daha eklendi extended kernel olan klasöre. Benim seçtiklerimi seçin indirdiğiniz dosyadan altta resim hangilerini seçtiysem ayrı bir klasöre atın gerisi videoda olan her şeyin aynısı.

Ekran Alıntısı.JPG

Hocam bu dosyaları alın ve farklı klasöre atın sonrası dediğim gibi gerisi videodaki şeyler.

Son düzenleme:
Çözümü buldum.
Bu video sayesinde bütün güncellemeleri yükledim bu arada SP2 olması zorunlu, güncellemeleri yaptıktan sonra extended kernel yaptım ve şu an Chromium ve Firefox rahat çalışıyor.

Eki Görüntüle 846342

Eki Görüntüle 846343

Bu arada hocam extended kernel güncelleme geldi. Eskiden DLL programı ile bazı kodları değiştirmeden Firefox açılmıyordu şimdi direk açılıyor.
Hocam güncelleme gelince bir sürü dosya daha eklendi extended kernel olan klasöre. Benim seçtiklerimi seçin indirdiğiniz dosyadan altta resim hangilerini seçtiysem ayrı bir klasöre atın gerisi videoda olan her şeyin aynısı.

Eki Görüntüle 846349

Hocam bu dosyaları alın ve farklı klasöre atın sonrası dediğim gibi gerisi videodaki şeyler.

Extended kerneli biliyorum :) işte Vista'nın son sürümü olması lazımdı ama hata veriyordu ve sağ olun deneyeceğim videodaki yöntemleri :)
Çözümü buldum.

Eki Görüntüle 846342

Eki Görüntüle 846343

Eki Görüntüle 846349

Hocam peki bu kernel 32 Bit için olur mu? Çünkü ben 32 Bit kuracağım.

Geri
Yukarı