Çözüldü Windows Vista kurarken virtdisk.dll eksik hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

04Taha

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gaming F15 FX506HEB HN148T
İşlemci: Intel Core i5 11400h
Ekran kartı: Rtx 3050Ti 75w + Intel UHD Graphics 730
Ram: 8Gb 3200 Mhz ddr4
Wifi: MediaTek MT7921
Ekran: 15.6 İnç ips 144hz Adaptive sync
Elimde Windows Vista ISO'su var ama kurarken virtdisk.dll eksik hatası alıyorum, bu dosyayı nasıl ekleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Li.

Linux iyi hoş ama Linux'un kod olaylarından hiç anlamıyorum.

Linux Mint gibi dağıtımlar kullanıcının kod yazma sürecini asgariye indiriyorlar ve kullanıcı spesifik birkaç eylem dışında terminale ihtiyaç bile duymuyor. Ama tavsiyem terminale alışmanız olur. İşleri çok daha hızlı halledebiliyorsunuz.

Windows 7 kurabilirsiniz. Her ne kadar onunda sürücü sıkıntıları olsa da Vista'dan daha kararlı ve stabil kurulur kullanılır.

Biliyorum ama denemek istiyorum.

Aslında bundan önce sorulması gereken soru, neden Vista kurmaya çalışıyorsunuz?
Hayır, burada asıl sorulması gereken soru neden destek vermeyeceğiniz konuya mesaj yazıyorsunuz? Kullanıcıların açtığı konularda amaç aramak yerine yardım etmenin daha iyi bir şey olacağı kanaatimdeyim, şimdi izninizle onu yapıyorum.

Hocam ISO'yu değiştirmeyi deneyin. Bu arada konudaki çoğu kişiye katılıyorum, Linux dağıtımı veya Windows 7 denenilebilir. Windows 7'yle birlikte gelen minwin kerneli daha hızlı çünkü.

Linux Mint gibi dağıtımlar kullanıcının kod yazma sürecini asgariye indiriyorlar ve kullanıcı spesifik birkaç eylem dışında terminale ihtiyaç bile duymuyor. Ama tavsiyem terminale alışmanız olur. İşleri çok daha hızlı halledebiliyorsunuz.

Haklısınız alışmak lazım.

Hayır, burada asıl sorulması gereken soru neden destek vermeyeceğiniz konuya mesaj yazıyorsunuz? Kullanıcıların açtığı konularda amaç aramak yerine yardım etmenin daha iyi bir şey olacağı kanaatimdeyim, şimdi izninizle onu yapıyorum.

Hocam ISO'yu değiştirmeyi deneyin. Bu arada konudaki çoğu kişiye katılıyorum, Linux dağıtımı veya Windows 7 denenilebilir. Windows 7'yle birlikte gelen minwin kerneli daha hızlı çünkü.

Teşekkür ederim şu an bir tane daha indiriyorum olmazsa sizinkini deneyebilirim.

Aslında bundan önce sorulması gereken soru, neden Vista kurmaya çalışıyorsunuz?
Yok, sorulması gereken bir soru değil; konu dışı bir soru.
Onun yerine hobi olarak Linux dağıtımları denemeye ne dersiniz? Eski sistemlerle uyumlu güncel sistemler denemek eğlenceli olur bence. :)
Öncelikle asıl soruna mı odaklansak?

Sorunu çözdüm X64 olanını kurunca hata vermedi ama şimdi başka hatalar alıyorum belki oblar içinde konu açarım.

Yok, sorulması gereken bir soru değil; konu dışı bir soru.

Öncelikle asıl soruna mı odaklansak?

Arkadaşımızın birisi onun neden Vista kullandığını sorunca eski bilgisayarda hobi amaçlı OS deniyorum dediği için ona ithafen söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı