Windows Vista tutsaydı nasıl olurdu?

Vista istese de tutamazdı driver sorunları yavaşlık donanım uyumsuzluğu vb. hatalar insanları Vista'dan uzaklaştırdı haliyle Microsoft mecburiyetten dolayı Windows 7'yi çıkardı daha stabil ve optimize bir şekilde.

Arkadaşlar sorunlarını biliyorum fakat benim istediğim tutsaydı neler olurdu?

Windows Vista tuttu zaten. Microsoft Windows Vista'yı ilk yayınladığın da o dönem ki donanımlar çok kötü olduğu için bilgisayaralar Vista'yı kaldırmıyordu. Zamanla gelişti ve bununla beraber Vista SP1, SP2 VE SP3 güncellemelerini aldı.
Vista SP2 ile birlikte çok kararlı bir hale geldi. Microsoft daha sonra SP3 güncellemesini yayınlamayı düşündü. Ancak Vista'nın imajı çizilmişti o yüzden Vista ismini kullanamazlardı ve bu yüzden Vista SP3'ü Windows 7 olarak piyasaya sürdüler.

Yani aslında Windows 7, Vista'nın yamalı versiyonudur. Hani bu gün Windows 11'e laf atıyorlar ya temalı Windows 10 diye. İşte Windows 7 için de aynı şey geçerli.

Windows 7= Windows Vista+SP3.

Sonraki Windows sürümü tahminen 3-4 yıl daha geç gelirdi. Vista'ya en az 1 tane servis paketi daha gelirdi.

Vista adam olana kadar Windows 7 için çalışmalar başlamıştı. Vista, SP2 ile taş gibi işletim sistemi olmuştu ama o zamana kadar Windows 7 beta sürümüne ulaşmıştı.

Windows 7 çıkmazdı ya da Windows 7 Windows 8 gibi olurdu ve kötü muamele görürdü ve Windows 8 de muhtemelen Windows 10 gibi kurtarıcı olurdu.

Geri
Yukarı