Windows Vista'da GTA 5 çalışır mı?

Minimum Sistem Gereksinimi

• İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*Vista kullanıcılarının NVIDIA ekran kartı kullanması tavsiye ediliyor)

2017'de sistem istiyordu dostum.
Vista'yı da öylesine yüklemiştir.
Duyan da en en en minumum sistemlerin bile GTA 5 açtığını sanır. Örneğin GTA SA tüm bilgisayarlar tarafından açılıyor. Bunu demek için sadece işlemcilerin bile GPU'sunun GTA 5'e yeteceği bir zaman diliminde yaşamamız lazım aksi takdirde herhangi bir ekran kartını kaç kişi alabilir? Ha Windows Vista'nın yarattığı inovasyon ile 2010 civarlarında tüm laptoplar GTA SA açıyordu ama bu eskiden gerçek oldu yani, ama kesinlikle GTA 5 için böyle bir durum söz konusu değil.

Duyan da en en en minumum sistemlerin bile GTA 5 açtığını sanır. Örneğin GTA SA tüm bilgisayarlar tarafından açılıyor. Bunu demek için sadece işlemcilerin bile GPU'sunun GTA 5'e yeteceği bir zaman diliminde yaşamamız lazım aksi takdirde herhangi bir ekran kartını kaç kişi alabilir? Ha Windows Vista'nın yarattığı inovasyon ile 2010 civarlarında tüm laptoplar GTA SA açıyordu ama bu eskiden gerçek oldu yani, ama kesinlikle GTA 5 için böyle bir durum söz konusu değil.
Cümledeki kastım şu anda GTA 5 için çok üst düzey bir bilgisayar gerekmemesi. O dönemlerde GTX 960 bile üst düzey bir ekran kartıydı. Şu anda GTX 960'lı bir sisteme üst düzey sistem demek mümkün değil. Önce okuyalım sonra 1.5 sene öncesinin konusuna mesaj göndermeyelim 🥰🥰

Cümledeki kastım şu anda GTA 5 için çok üst düzey bir bilgisayar gerekmemesi. O dönemlerde GTX 960 bile üst düzey bir ekran kartıydı. Şu anda GTX 960'lı bir sisteme üst düzey sistem demek mümkün değil. Önce okuyalım sonra 1.5 sene öncesinin konusuna mesaj göndermeyelim 🥰🥰
Hocam böyle değerlendirilmez bence durum, fiyata bakıyorum ben. Yani piyasadaki en ucuz laptopla bunu yapamıyorsak anlamı yok. Çünkü parasını basıp iyi bir sistemle oynayabilirsin ki, bunu tartışmıyoruz. 960 üst bir ekran kartı değil de para veriyorsun yine. Gökten zembille düşmüyor.

2017 dönemleri de zaten ekran kartı almak bu günkü kadar zor değildi. Ben 1060'ı Vatan'dan 950 liraya almıştım. Ekran kartı madenciliği daha hortlamamış ve dolar 3.5-4 TL arasındaydı. Kitlenin yaşı büyüdü ve çalışıp kendisi alıyor ama alım zorlaştı.

Benim okumumda bir sıkıntı yok hocam. O zaman soru yazardan kaynaklı hatalı. Dediğiniz durum Windoss Vista devrimiyle donanımlar aşırı gelişmek durumunda olduğundan 2010 zamanları piyasadaki en dandik laptoplar bile GTA SA açıyordu ve bu hakikaten gerçek oldu. Ancak 2023 yılında GTA 5 için söz konusu bile değil.

Geri
Yukarı