Çözüldü Windows Vista'dan SP2'yi nasıl kaldırabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
A

Adsız 1

Ziyaretçi
Merhaba, elimde Türkçe Windows Vista SP2 ISO dosyası var, ancak ben ondan SP2'yi kaldırıp RTM'ye dönüştürmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Sebeplerim:
  • Virtualbox'a veya Vmware'ye kurmak. Kısacası test etmek.
  • RTM (SP0) vs SP1+, bu konuda yeterli cevap alamadım. Bu sebeple kendim karşılaştıracağım.
  • İnternette Windows Vista RTM'nin Türkçe dilli sürümü yok.
  • Dil paketi ekle derseniz, kullandığım program .exe uzantılı dil paketlerini desteklemiyor. Yalnızca .cab uzantılı dil paketlerini destekliyor.

Çözüm
Performansı karşılaştıracaksanız zaten bunu sanal sistemde yapmamanız gerekiyor. Sanallaştırıcı programlara sistemin %100'ünü kullandıramazsınız. Bu bir karşılaştırma olamaz. Tüm Windows sürümleri arasında, eğer SSD kullanıyorsanız Windows 10 daha mantıklıdır, kullanmıyorsanız Windows 7. Sisteminiz de SSD + Windows 10'a gayet de uygun.
Karşılaştırma. RTM vs SP2.
Bunun cevabını da şöyle vereyim, güncellemeyi yayınlamanın bir sebebi de performans artışı sağlamaktır. Sağlamıyorsa o güncelleme geri çekilir. Yani SP2 en azından milyarda bir FPS yüksek performanslı çalışacaktır, örnek olarak.
Ne testi yapacakmışsınız ? Torrent'ten falan bulabilirsiniz ki zaten en basitinden RTM sürümünü. Ayrıyetten test yapan adam da dile falan ihtiyaç duymaz, duyarsa da Windows'u kurduktan sonra dil paketi indirmesini de bilir.

Ne testi yapacakmışsınız ? Torrent'ten falan bulabilirsiniz ki zaten en basitinden RTM sürümünü. Ayrıyetten test yapan adam da dile falan ihtiyaç duymaz, duyarsa da Windows'u kurduktan sonra dil paketi indirmesini de bilir.
Elimde zaten RTM ISO dosyası var, fakat İngilizce. Ben onu Türkçe yapmak istiyorum. Elimde .exe uzantılı dil paketi var. Ona çift tıkladığım zaman "lp.cab" adlı dosya geliyor ama birkaç saniye sonra geri gidiyor. :(

Neden Türkçe yapmak istiyorsunuz, öncelikle Türkçe RTM ISO bulabilecekken ve kurduktan sonra zaten Türkçe dili indirebilecekken ? Test edeceğiniz şey nedir, neden Türkçe şart ? O executable'ın içindeki lp.cab'ı neden çıkartmıyorsunuz ?

Neden Türkçe yapmak istiyorsunuz, öncelikle Türkçe RTM ISO bulabilecekken ve kurduktan sonra zaten Türkçe dili indirebilecekken ? Test edeceğiniz şey nedir, neden Türkçe şart ? O executable'ın içindeki lp.cab'ı neden çıkartmıyorsunuz ?
Belirttiğim gibi o dosyayı açınca lp.cab gelip hemen gidiyor. Hepsi karşılaştırabilmem için bence aynı olmalı:
  • Dil
  • Windows Sürümü: Windows Vista RTM ile Windows 7 SP1'i karşılaştıramam herhalde.
  • Sanal Makinenin özellikleri: HDD, RAM, İşlemci falan.
Ben Windows Vista SP2'yi kendisine de karşılaştıramam ayrıca.

Son düzenleyen: Moderatör:
neden Windows Vista
Benim sistem özelliklerim düşük ve ikisini de aynı anda çalıştırmam gerekiyor:
bandicam 2019-12-07 17-14-24-644.jpg

Aslında Windows XP'de olabilir, fakat Windows Vista, XP'ye göre daha yeni.
RTM ile SP2'yi karşılaştırmak için. Ayrıca ben SP2'den sıkıldım ve bu yüzden RTM'ye geçiş yapmak istedim.
Çünkü benim için Dil de aynı olmalı.
Yapacağınız test nedir ?

Performansı karşılaştıracaksanız zaten bunu sanal sistemde yapmamanız gerekiyor. Sanallaştırıcı programlara sistemin %100'ünü kullandıramazsınız. Bu bir karşılaştırma olamaz. Tüm Windows sürümleri arasında, eğer SSD kullanıyorsanız Windows 10 daha mantıklıdır, kullanmıyorsanız Windows 7. Sisteminiz de SSD + Windows 10'a gayet de uygun.
Bunun cevabını da şöyle vereyim, güncellemeyi yayınlamanın bir sebebi de performans artışı sağlamaktır. Sağlamıyorsa o güncelleme geri çekilir. Yani SP2 en azından milyarda bir FPS yüksek performanslı çalışacaktır, örnek olarak.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı