Windows Xp açılmıyor

MTSDiscordia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Benim xp eski bir bilgisayarım var. Az önce net framework yüklerken sebepsizce dondu ben de kapattım.

Sonra açtım bilgisayarı en son mavi yer çıkıyor "Windows Başlatılıyor" yazısı çıkan yer orada donuyor hatta başlatılıyor yazısı da çıkmıyor. 30dk bekledim açtım bilgisayarı.

Fakat açtığım zaman "explorer.exe" yani başlat menusu vs masaüstü gelmedi. CTRL-ALT-DEL yaptım, yeni görev başlatmayı denedim fakat .exe dosyaları açılmıyordu. Yardım edebilir misiniz?

Not: Elimde cd yok. Format atamam. Formatsız cozum var mı? Güvenli modda da aynısı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerin çok kötü değilse Win 8.1 veya Win 10 yüklemenizi tavsiye ederim. Eğer çok önemli dosyalarınız varsa Linux flash ile kurtarabilirsiniz.

Bir internet kafeye git. Flash belleğin varsa sorun daha iyi çözülebilir. Xp'nin hangi sürümünü kullanıyorsanız .iso dosyasını indirip flash belleği boot ederek yazın. Sonrasında formatınızı atın. En kötü 8 gb lık bellekle de atabilirsiniz. Zaten xp kurulumları 40 50 dakika sürüyor. Windows 8 gibi yazılım ise 5 dakika alıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı