Windows XP antivirüs önerisi

kemaldeniz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Eski bir laptopum var. Windows 7 yüklü şu anda. Windows XP kurmak istiyorum (zevk için). Güvenlik açıkları vs. olduğunu biliyorum. Merak ettiğim, acaba antivirüs ile kullanıma uygun hale gelebilir mi? Böyle bir şey mümkünse hangi antivirüs programını önerirsiniz?

AVG ile Avast var ama Avast virüsden beter AVG ise normal AVG kullanabilirsiniz.

Merhaba. Eski bir laptopum var. Windows 7 yüklü şu anda. Windows XP kurmak istiyorum (zevk için). Güvenlik açıkları vs. olduğunu biliyorum. Merak ettiğim, acaba antivirüs ile kullanıma uygun hale gelebilir mi? Böyle bir şey mümkünse hangi antivirüs programını önerirsiniz?

Windows XP de yeni oyunlar bile çalışmıyor. Windows 10'u hedef alan virüsler çalışır mı emin değilim.

Birçok AV, Windows XP için destek vermiyor. Zira güncel AV yazılımlarının gelişmiş korumaları, XP'de olmayan farklı sistem bileşenlerini istiyor. Bu bağlamda XP kullanmak son derece riskli olacaktır. Günümüzde siber güvenlik alanında pentest eğitimlerinde basit sızma testlerinde bile Windows XP kurulu makineleri tercih ediyoruz ve gösteriyoruz. Açıkların ciddiyetini siz düşünün.

Yani aslında bu yıllarda Windows XP kullanmanızı ben dahil kimse önermez. Ama siz keyfi kuracak imişiniz bu yüzden karışmayacağım. AVG kullanabilirsiniz. 360TS ve Avast 2. önerilerimdir.

Kurma hocam gerek yok eski olduğu için daha çok yavaşlatır.

Geri
Yukarı