Windows XP için antivirüs önerisi

Pierry

Decapat
Makaleler
1
İş yerimizdeki masaüstü bilgisayarımızda virüs var. Ve içindeki programları PC bozulmadan önce kesinlikle almamız gerek. Flash taktığımız anda flasha da virüs bulaşıyor bu durumda masaüstündeki programları flasha atsak sonradan uygulamaları silmeden flashtan virüsü silme ihtimalimiz var mı? Ya da XP için bir Anti-Virüs öneriniz varsa çok iyi olur.

Bence hiç uğraşmayın, üstte bir arkadaşın da belirttiği gibi USB üzerinden bir Linux dağıtımı ile açıp dosyalarınızı alın.

Sonra temizlemek isterseniz ve AV kuramazsanız yine USB'den çalışan Kaspersky Rescue Disk kullanıp hiç XP'yi başlatmadan temizleyebilirsiniz

@Pierry Windows XP çoğu firma hatta kendi üreticisi tarafından bile desteklenmiyor.
Normalde Kaspersky önerirdim ama XP desteğini sürdürüyor mu kontrol etmedim.
Eğer XP'ye uyumlu değilse aşağıdaki rehberleri takip ederek rapor paylaşmanızı da önerebilirim. :)

Sistem özelliklerini bilmeden yorum yapıyorum, Windows'u güncellerseniz delik deşik olan o cihazı güvene alırsınız. :D
Şaka bir yana, sistem açılmadan virüs temizlemek daha kolay.

Windows XP sürücü ve antivirüs desteğini bildiğim kadarıyla 2104 yılında kesti. Onun için kuracağınız antivirüs programlarının pek bir işe yarayacağını zannetmiyorum. Bence iş yerinizdeki bilgisayarları en kısa zamanda Windows 10 geçirmenizi öneririm. RAM eksikse gerekirse RAM takviyesi yapmanız gerekir.

Bildirime mantıken de baktığımızda bütünüyle zararlı olan dosyalar nasıl arındırılabilir ki? :)
Zararlının kendisini ayırıp zaten zararsız edemez anca bozabilir. Zararlı bulaşmış zararsız bir yazılımı, tekrar zararsız hale getirebiliyor tabii zararlının tipine göre değişiyor.
içindeki programları PC bozulmadan önce kesinlikle almamız gerek. Flash taktığımız anda flasha da virüs bulaşıyor bu durumda masaüstündeki programları flasha atsak sonradan uygulamaları silmeden flashtan virüsü silme ihtimalimiz var mı? Ya da XP için bir Anti-Virüs öneriniz varsa çok iyi olur.
İlk olarak risk almadan ve risk alarak iki yöntem var. Diğer söylediklerin zaten riskli grupta.
  • Riskli yöntem, AV kurup sistemi ve belleği taratabilirsin. Ancak bazı zararlılar XP'de temizlendiğinde Windows'u çökertebiliyor. Risk alacaksan yapılabilir.
  • Risksiz yöntem, imzamdan Kaspersky Rescue ile zararlı olmadığına emin olduğun sistemde imajı yine zararlı olmayan temiz bir belleğe yazdırıp kendi bilgisayarında windows açılmadan boot edip taratman.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı