Windows XP bilgisayar 8.1 kurulu flash diski boot etmiyor

EldrithcWraith

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Rufus'tan format atmak için Windows 8.1 EIB 64 Bit ve 32 Bit MBR flashladım ilk başta, boot etmedi. Windows 8.1 normal 32 Bit flashladım yine boot etmedi, bu sefer PC üzerinden direk olarak diskle format atmaya çalışıp etkinleştirdiğim için direk açılmıyor PC. Windows 7 deneyeceğim, sebebi ne olabilir? Aşırı eski bir MSI PC.

Intel Core Duo 2 T5500
AMD'nin aşırı eski bir ekran kartı
2 GB RAM

Edit: Windows 7 32 Bit de olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@SerdarEdition hocam eskiden kastığı ne kadar eski? Onu ben de biliyorum. Bir de bazen FAT32 ile USB yazıp format atmaya çalışanlarda var. FAT32 ile yazılan USB de format olmaz ki? Windows NTFS format biçimini kullanıyor.

Eski bir biligsayar nasıl UEFI olabilir ki?

Ve işlemciye baktığımda UEFI yılının çıktığı aynı yıl üretilmiş.

Son düzenleme:
İşlemci 2008'in son çeyreğinde çıkmış. Bu kadar eski bir işlemcinin bulunduğu anakartın UEFI destekleyeceğini düşünmüyorum. 2 GB RAM olduğu için ve güvenlikten kopmamanız için Windows 8.1 öneririm.

Format USB'si hazırlarken yaptığınız aşamaları teker teker anlatırsanız belki çözümünü buluruz.

UEFI desteklemiyor, o yüzden legacy kurulum yapıyorum, ayarlarda da bir sorun yok fakat boot etmiyor.

Rufusda MBR seçiyorum ve otomatik olarak zaten legacy kurulum ayarlarını yapıyor. NTFS kuruyor.

Elinizde Windows XP var mı onu dener misiniz? Boot edip etmediğini?
Zaten ilk başta Windows Vista kurmayı deneyeceğim, olmazsa XP deneyeceğim akşama.

Ve FAT32 olarak biçimlendirmeyi deneyin.
MBR seçili olduğu için FAT32 biçimlendirilemiyor.

Tekrar Windows XP kurarak denedim fakat sonuç nafile. Hala daha açılmıyor. USB'de de bir sorun yok. Acaba bilgisayarın USB boot desteği mi yok? Ama bilgisayar üzerinden açtığımda boot etmesi gerekirdi? Çok garip, acilen bir çözüme ihtiyacım var ve herhangi aklınıza gelebilecek şeyin çok fazla yardımı dokunur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı