Windows XP " DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL " Hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Heinz.Guderian

Kilopat
Format attım. Driver Booster 2 ile tüm driverları güncelledim. Güncelledikten sonra mavi ekranda "
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL " hatasını verdi. Nasıl halledebilirim? Altta dump dosyam var;

Yandex.Disk

Son düzenleyen: Moderatör:
1) XP devri bitti.
2) Bu tarz programlarla driver güncellemesi olmaz. Olursa da bu tür hatalar alırsın.

Mavi ekran sebebi ise Atheros Wireless Network Adapter sürücüsünün yanlış yüklenilmesi. Yani kablosuz ethernet sürücüsünü kaldırıp düzgün olanı yüklemen gerekecek.

Tavsiyem temiz bir 8.1 kurulumu yapmanız. Driverlarla uğraşmazsın.

1) XP devri bitti.
2) Bu tarz programlarla driver güncellemesi olmaz. Olursa da bu tür hatalar alırsın.

Mavi ekran sebebi ise Atheros Wireless Network Adapter sürücüsünün yanlış yüklenilmesi. Yani kablosuz ethernet sürücüsünü kaldırıp düzgün olanı yüklemen gerekecek.

Tavsiyem temiz bir 8.1 kurulumu yapmanız. Driverlarla uğraşmazsın.

Kardeş kaç MB Ram var diye sordun mu? 446 MB

Neden bu tarz programlarla driver güncellenmez?

Peki bu dediğiniz " Atheros Wireless Network Adapter " ile ilgili 2 tane var aygıt yöneticisinde. Bu ikisini devre dışı mı bırakacağım?

Deniyorum inş olur :)

Edit: Oldu teşekkürler :)

Şimdi driveri sizin dediğiniz gibi güncelleyecektim ama kaldırdım dediklerinizi. Nasıl ürün kimliğini bulacağım?

Batıkan, XP desteğimiz yoktur. Microsoft'un da yoktur. O yüzden 32 bit bir Win7 veya Win 8.1 sisteme geçin. En azından ram alıp geçebilirsin Mıller'in dediği gibi. Verilen linkte de nasıl kimlik bulunacağı belirtilmiştir, okuyup anlayın sonra soru sorun. Güncel sisteme geçin konu kilitlenmiştir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı