Windows XP Format atma

Acfergo

Hectopat
Windows XP'li bilgisayara format atmak istiyorum. Basitçe nasıl yapabilirim? Eski bilgisayarımda oldukça fazla virüs var onları temizlemek istiyorum. Windows XP'yi silmeden bilgisayara nasıl format atılır? CD takma şansım yok. Yardımcı programlar var mı? Driverlar otomatik yükleniyor mu? Ne kadar sürer?
Bilgisayar özellikleri: Intel Pentium E5300
1 GB RAM
70 + 80 GB 2 adet hard disk.
Ekran kartı yok. APU sistem.
Buna Windows XP'den yüksek bir şey yüklemek saçmalık olur. Nostaljik içerikler için kullanılacak veya satılacak.

Windows 7 32 bit kurulabilir.
1-Format atmak yeni bir işletim sistemi yüklemek zaten. XP gidecek.
2-Technopat'ın Windows yükleme rehberlerini takip edebilirsin, sadece işletim sistemi farklı olacak.USB'den kurulum yapabilirsin.
3-Driverlar kendi yüklenmez.(XP için)
4-30-1.30 saat arası sürebilir.

Nostaji içerikler dahi olsa ben sizin yeriniz de olsam Windows 7 Starter kurardım.XP'nin kendini formatlama özelliği yok sıfırlama özelliği Windows 8 ile gelmiştir.

Nasıl saçmalık olur ? Win 7 kullanıyordum İntel E2200 , 2GB Ram , İntel Gma 3100'lü sistemimde. 1GB Ram daha ekle. Ederi en fazla 50TL falandır.
Bu sisteme yükseltme yapmayı düşünmüyorum. Oyun için ayrı pc ye sahibim. Bu öyle kenarsa duracak sadece virüslerden arınsın sıkıştığımda atabileyin istiyorum. 1 GB ram ile windows 7 mantıksız kimse kusura bakmasın.
Windows 7 32 bit kurulabilir.
1-Format atmak yeni bir işletim sistemi yüklemek zaten. XP gidecek.
2-Technopat'ın Windows yükleme rehberlerini takip edebilirsin, sadece işletim sistemi farklı olacak.USB'den kurulum yapabilirsin.
3-Driverlar kendi yüklenmez.(XP için)
4-30-1.30 saat arası sürebilir.
Flash belleğim var bakacağın teşekkürler.

Bu sisteme yükseltme yapmayı düşünmüyorum. Oyun için ayrı PC'ye sahibim. Bu öyle kenarsa duracak sadece virüslerden arınsın sıkıştığımda atabileyin istiyorum. 1 GB RAM ile Windows 7 mantıksız kimse kusura bakmasın.

Flash belleğim var bakacağın teşekkürler.

Sen kendin bilirsin ama 1 GB RAM ile Windows 7 32 Bit hiçbir zaman mantıksız değildir.

Geri
Yukarı