Windows XP format nasıl atılır?

Geforce Mx130

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 3.6GHz-Sapphire RX5700XT 8GB GDDR6-Gigabyte B550m Ds3h rev 1.4-Viper Steel 8x2GB 3600Mhz CL17 Ram-Apacer Panther As340 240GB-Aerocool Vx Plus 500W-Bitfeniz Helios Mesh kasa 🙂
Evde eski bir bilgisayar buldum ve açtım 34 GB hafızası var. Windows XP içi crack oyun dolu format atmak istiyorum. ISO buldum ancak flasha yazdıramadım. Nasıl yapabilirim? Video varsa atabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde eski bir bilgisayar buldum ve açtım 34 GB hafızası var. Windows XP içi crack oyun dolu format atmak istiyorum. ISO buldum ancak flasha yazdıramadım. Nasıl yapabilirim? Video varsa atabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Başlık Windows 10 demiyor yalnız.

Bütün konudaki yazılar hatalı. Nero yada IsoBurn'dü sanırım onlarla denediniz mi? Windows XP'nin USB desteği yok çünkü. Windows 7'nin bile UEFI desteği yokken arkadaş Windows 10 UEFI USB ve Windows 10 kurulum videosu atıyor. Şaşırtıcı. Bide birazcık kurcala evi belki Driver CD'si bulursun format sonrası işine çok yarar.

Babamdan gelen olağanüstü Windows XP format atma yeteneklerimi anlatayım:

Öncelikle bulduğun ISO'yu USB yerine CD'ye yazdiracaksin. NeroExpress yazılımını indir. Nero ile Başlangıç Diski veya Imaj Diski olustur. (Tam hatırlayamadım.) Olusturdugun disk ile formati attıktan sonra driver CD'leri önemli. Çünkü XP otomatik tanımıyor.

Bir de XP turundaki title.wma yi dinlemeyi unutmayın.

Hocam başlığı okusaydınızya arkadaş XP için istemiş Windows 10 değil.

XP ondan sonra gelen sürümler gibi kolayca USB diske atıp format atılmıyor maalesef. Durum şimdi değişmiş olabilir ama pek sanmıyorum. Hatırladığım kadarıyla çalışan yöntemi anlatayım onu deneyin.

WinSetupFromUSB adlı program gerekli öncelikle USB diski hazırlamak için.

1. Elinizde WinXP İSO dosyası bulunduğunu varsayıyorum. Bunu arşivden çıkarıp bir klasör oluşturun.

2. Programı kurduktan sonra rufus gibi önce sürücüyü seçiyorsunuz. "Auto format with FB" diye bir seçenek vardı altında onu da işaretleyin.

3. Daha sonra hangi OS yükleyecekseniz onun dosyasını istiyor ki en üstte XP için seçip bu kısımda "I386" klasörünü gösteriyorsunuz.(Ayıklanan ISO dosyası içinde)

4. Sonra onaylar- USB disk hazırlanması- format işlemi.
Hayırlı olsun.

Burada programı görüntüsü hakkında örnek olacak bir görsel de buldum, yükledim.
winsetupfromusb-a-simple-way-to-install-windows-xp-from-a-usb-flash-drive-picture-2-lPoveu9nM.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı