Windows XP kullanan var mı?

WinXP değil de hala daha Win7'den vazgeçemeyenlerdenim onu ne yapacağız :D

Bildiğiniz gibi 2009'da Win7 çıktı, düşünün ben o zamanlar WinXP'ye delicesine bağımlıydım "Win7 ne alaka ya hiç işim olmaz pis Win7" derdim bu inadım nedeniyle sanırım (SP1 zamanı olabilir) 2013/14'lerdeyken istemeye istemeye zar zor Win7'ye geçmişimdir, işte Win8-8.1'e uğramadım bile yıl oldu 2019 geçişi o geçiş hala buralardayım. Şimdi aklıma geldi belki DX9 boyunduruğundan kurtulup DX10-11'e meraklanmak heves etmek beni gazlamıştır kim bilir.

2013/14'lerden bugünlere her oyunumu (Steam-Uplay-Origins) oynuyorum PC'de yapılacak her şeyimi yapıyorum her ay yayınlanan Win7 update'lerimi eksik etmiyorum gidiyorum yoluma, bana ne Win10'dan bana ne DX12'den. Sırf bu inadım yüzünden Microsoft'un bedava orijinal Win10'a geçiş dönemini bile elimin tersiyle ittim hiç bulaşmadım ha tabii şu an için birazcık pişmanım desem yeridir.

DX12 & Win10 olayı demişken şu ana kadar önüme çıkan her oyunu kılçıksız tertemiz full VeryHigh/Ultra (1080p) oynamışımdır, hala daha herkese her ortamda "gül gibi DX11 & Win7 neyinize yetmiyor kardeşim! Win10 umurumda değil" diye söyleniyorum. Ayrıca hiç öyle DX9'dan 10'a 11'e geçişlerdeki kadar DX12'ye heveslenmedim aklıma bile gelmiyor. En son mesela AC: Origins, Far Cry 5, Shadow of the Tomb Raider vb oyunları oynuyorum hala daha "DX12'den 12 destekli ekran kartlarından Win10'dan bana ne ya hiç işim olmaz" diyorum. Bakın hatta yeni GTX 1060 (OC Edition olanlardan 3 fanlı) aldım da bunu Win7 ile kullanmaya bir 3-5 yıl daha PC oyunculuğu yoluma devam etmeyi planlıyorum.

Yalnız şu 15 Ocak 2019 tarihli haber işte yolun sonu dedirtti bana el mecbur Win10 yollarına düşeceğiz belli oldu. Hala daha DX12'miş Win10'muş gerçekten istemiyorum alıştığın topraklardan ana yurdundan ayrılmak gibi bir şey bu çok koyacak bana.

Bilemiyorum arkadaşlar bana Win10 demek yeni bir PC oyun sistemi toplamam demek, işte belki asıl mesele budur; Anakart'dan başlayıp işlemci (5. nesil'den 8. 9. nesil işlemcilere geçmek şart olacak), RAM (16GB Dual DDR3 1600Mhz kullanıyorum DDR4 yapmam gerek) ve en az 1TB SSD (evet hala HDD kullanıyorum 1TB+1TB gayet mutluyum) olarak tüm sistemi monitöre kadar yenilemek demek. Ve biliyor musunuz bu sistem yenileme olayı hiç öyle kısa-orta-uzun dönem uygulamaya geçirebileceğim planladığım bir şey değil.
Hocam bu düşünce sistemini değiştir. Sende Windows 7 sevdasını bırak 2020'de XP'den farkı kalmayacak. Windows 10'a geçmen için illa sistem toplamaya gerek yok.

Arkadaşlar kullanacağımdan değil de merakımdan soruyorum. Aranızda hâlâ Windows XP kullananlar var mı ve kullanırsak sizce ne olur? Sizce desteği kesilmesine rağmen ülkemizde neden çok fazla kullanılıyor? O meşhur "Manzara" fotoğrafını hatırlayanlar.

Eki Görüntüle 360332
Ben varım bilgisayar 12 yaşında :D

Arkadaşlar kullanacağımdan değil de merakımdan soruyorum. Aranızda hâlâ Windows XP kullananlar var mı ve kullanırsak sizce ne olur? Sizce desteği kesilmesine rağmen ülkemizde neden çok fazla kullanılıyor? O meşhur "Manzara" fotoğrafını hatırlayanlar.

Eki Görüntüle 360332

Elbette kullanıyorum.

VBox-XP.png

Bildiğim kadarı ile XP çok stabil çalışan bir sistem olduğu için bankalarda ve özelliklere ATM'lerde yaygın şekilde kullanılıyor.
Stabilitesinden çok ATM'lerini değiştirmek bankalara pahalıya patlayacağından xp'de kalıyolar. Tabiki güvenlik güncelleştirmeleri için extra para ödüyorlar.

Eki Görüntüle 360332
ben windows 7 kullanıyorum dahada kasmaya başlarsa pc xp ye geçeceğim (pc kendisi normalde windows 7 ydi windows 10 a geçmiştim mavi ekran yemişti geri windows 7 ye döndüm)

Yeni konular

Geri
Yukarı