Çözüldü Windows XP kurulumunda disk görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Babamın eskiden kullandığı Laptopu garajda buldum. 1 GB RAM ve 256 MB ekran kartı var, tam bir nostalji.

problem ise ben Windows XP kurarken USB bellek dışında hiçbir diski görmüyor. (winsetupfromusb programıyla Windows XP ISO'sunu USB'ye yazdırdım.)

20210930_091307.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Babamın eskiden kullandığı Laptopu garajda buldum. 1 GB RAM ve 256 MB ekran kartı var, tam bir nostalji.

problem ise ben Windows XP kurarken USB bellek dışında hiçbir diski görmüyor. (winsetupfromusb programıyla Windows XP ISO'sunu USB'ye yazdırdım.)

Eki Görüntüle 1176853
Epey oluyor tam hatırlayamıyorum ama kurulum dosyasında SATA sürücüleri olmadığı için görmüyor olabilir. BIOS'tan harddiski IDE olarak seçin veya SATA sürücülerinin kurulum dosyasına entegresini araştırın ilgili bir şey olabilir.
1 GB RAM Windows 8 lite sürümlerden biriyle de kullanabilirsiniz bence bir deneyin. Çünkü sadece XP yüklemekle bitmiyor pek çok program artık XP'ye destek vermediği için o konuda da sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Normalde açılabiliyor muydu Windows? BIOS'a girip HDD'nin orada göründüğünü de emin olmak lazım, orada da görünmüyorsa bozuk olma ihtimali var. Belki de o yüzden garaja konulmuştur.

Eki Görüntüle 1176853
Epey oluyor tam hatırlayamıyorum ama kurulum dosyasında SATA sürücüleri olmadığı için görmüyor olabilir. BIOS'tan harddiski IDE olarak seçin veya SATA sürücülerinin kurulum dosyasına entegresini araştırın ilgili bir şey olabilir.
1 GB RAM Windows 8 lite sürümlerden biriyle de kullanabilirsiniz bence bir deneyin. Çünkü sadece XP yüklemekle bitmiyor pek çok program artık XP'ye destek vermediği için o konuda da sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Çözüm
Epey oluyor tam hatırlayamıyorum ama kurulum dosyasında SATA sürücüleri olmadığı için görmüyor olabilir. BIOS'tan hard diski IDE olarak seçin veya SATA sürücülerinin kurulum dosyasına entegresini araştırın ilgili bir şey olabilir.
1 GB RAM Windows 8 Lite sürümlerden biriyle de kullanabilirsiniz bence bir deneyin. Çünkü sadece XP yüklemekle bitmiyor pek çok program artık XP'ye destek vermediği için o konuda da sıkıntı yaşayabilirsiniz.

HP'nin sitesinden baktım SATA'yı kapatın dedi kapattım oldu yine de teşekkürler
Ayrıca tavsiyeniz içinde teşekkürler canım isteyince Windows 8 Lite kurarım.
20210930_162935.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı