Windows XP Kurulumunda Hata

Emir can

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hemen alt tarafta yaptıklarımı ve aldığım hatayı yazacağım ; çözmenizi umuyorum .

• Windows XP 'nin İso dosyası DVD üzerine 8x hızı ile yazdırılır .
  • Bilgisayara takılır fakat boot edilemez (bios ayarları yapıldı)
  • Dvd sürücüsünün hatalı olduğu varsayılır ve Windows XP'yi Usb den kurmak için çalışmalara başlanır .
  • Araştırmalar sonucunda "WintoFlash" isimli program ile Dvd içeriği usb belleğe aktarılır .
  • Bilgisayar başarı ile boot eder fakat kurulumda, kurulacak disk "D:" olarak gözükür fakat "D:" flash belleğin ta kendisidir . Yani kendi içine kurulum yapmaya çalışır .
  • Windows XP "Disk hatalı ve onarılmaz" şeklinde hata verir ve kurulum başarısız olur .
Usb belleğe kurulan XP 'nin harddisk'i görmesini veya elimdeki DVD nin bootable hale gelmesini nasıl sağlayabilirim ?

Öncelikle hangi programla yazdın. CD oluşturduktan sonra Boot'dan CD en başa alıp, formatı atacaksın. ISO yazmak için ImgBurn kullanabilirsin.

Xp devri kapandı. Temiz bir Windows 8.1 kurun.

Bakın ben isteseydim Windows 8 kurardım fakat 9 yıllık bir bilgisayara malesef mümkün değil . Kendi bilgisayarım da zaten Windows 8.1.1 kullanıyorum . Lütfen soruma yönelik cevap verin .

Bakın ben isteseydim Windows 8 kurardım fakat 9 yıllık bir bilgisayara malesef mümkün değil . Kendi bilgisayarım da zaten Windows 8.1.1 kullanıyorum . Lütfen soruma yönelik cevap verin .

Ben 10 senelik bilgisayarımla kullandım. Arada 2 GB RAM takviyesi oldu sadece. Birde düzeltip eklemeler yaptım.

ImgBurn ile yazdırdım ve Wintoflash ile flash belleğe aktardım . Yukarıda söylediğim gibi bios da gözüken Asus Optik okuyucusunu en başa alıyorum fakat boot etmiyor .

Xp istememin sebebi ağabeyimin Knight diye bir oyunu oynaması . Oyun xp için yazıldığından uyumluluk sorunu çıkartıyor ve aşırı derecede donuyor . Forumlarda herkes xp önermiş .

ImgBurn ile oluşturduğun CD ile direk kurulum yapın. Bir daha USB neden aktarıyorsunuz anlamadım.

Bakın sanırım anlatamadım, kurulum yapacağım cd biosdan başa alınmasına rağmen boot edilemiyor . Boot edilse kurarım elbet .

Bilgisayarı açıp CD denediniz mi ? Başarılı bir şekilde yazıldığına baktınız mı ?

Bahsi geçen bilgisayarda işletim sistemi yok fakat şimdi kendi bilgisayarımda sağlam mı bakacağım .

Evet, denedim ve sonuç şu şekilde ;
  • Dvd ve Usb sorunsuz şekilde çalıştı, demek ki kurulum yapılacak bilgisayarda ki optik sürücü çalışmıyor .
Şöyle düşündüm , eğer Fat32 olarak biçimlendirilen flash belleği okuyabiliyorsa, disk i Fat32 olarak biçimlendirir isem onu da görecektir . Deneyelim bakalım .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı