Windows XP mi yoksa Windows Vista mı?

Windows Vista en iyi sistem şu an bunu Vista'dan yazıyorum hızlı şık nostaljik güvenli bütün sistemleri ezer geçer eğer RAM'in 4'ten alttaysa 32 Bit 4 ve üstü ise 64 Bit kurarak performans alabilirsin istersen link atabilirim Vista.

Windows Vista en iyi sistem şu an bunu Vista'dan yazıyorum hızlı şık nostaljik güvenli bütün sistemleri ezer geçer eğer RAM'in 4'ten alttaysa 32 Bit 4 ve üstü ise 64 Bit kurarak performans alabilirsin istersen link atabilirim Vista.
merhaba Metehan benim 4gb ramim var ve vista nın koruması nasıl merak ettim ona göre indirecem

Sistemin Mint'e yetmiyorsa lxle veya wattos deneyebilirsin.
lxle pek sevmedim ama wattos nasıl hala güncelleme alıyor mu?

Son düzenleme:
Merhaba Metehan benim 4 GB RAM'im var ve Vista'nın koruması nasıl merak ettim ona göre indireceğim

Lxle pek sevmedim ama wattos nasıl hala güncelleme alıyor mu?

Evet alıyor. En son çıkan Debian12'yi taban alan bir güncelleme yayınladılar.

Vista çok eski bir işletim sistemi ve çıktığı dönemde bile çok iyi değildi.

Hocam bu zamanda spesifik bir isteğiniz yoksa (2000'li yıllardan kalma oyunları korsan oynama vb.) Win7 ve altına düşmek maalesef mantıklı bir seçenek değil. Tarayıcı ve temel programlar bile desteğini çekmişken açıkçası ne yapmayı planlıyorsunuz anlayamıyorum. Bu soruyu neden sordum çünkü halen daha günümüzde xp mi 7 mi kurayım tarzı konular açılmaya devam ediyor.

Donanım özellikleriniz çok kötüyse (bende kötü kavramı 2 GB RAM ve dual intel işlemcidir) : Hafif bir linux dağıtımıyla kaynak kullanım oranını minimuma düşürmelisiniz ki size yapacağınız işler için kaynak kalsın. Öneri olarak AntiX ve Bodhi hem hafiflikleriyle hem işlevsellikleriyle ön planda. Hafifliği biraz kısan ama kullanım kolaylığı arttıranlar da var LXLE, Wattos gibi. Bu arada görünümü değerlendirecek lüksünüz yoktur zaten düşük donanıma sahipsiniz mecbur her yerden kısacak ki hafif olsun.

Yok eğer 2 GB'den fazla RAM varsa da LTSC Win10 yükleyip üstüne Revios ya da Atlasos kurarsınız iyice kısılır. Boşta 700-1100 MB arasına düşer yük.

Win10'dan aşağısı maalesef seçenek bile olamaz günümüzde. Windows 10'u çıktığı ilk günden beri eleştiren biri olarak bunu yazıyorum siz düşünün.

Evet alıyor. En son çıkan Debian12'yi taban alan bir güncelleme yayınladılar.

Vista çok eski bir işletim sistemi ve çıktığı dönemde bile çok iyi değildi.
merhaba bu mesajı daha yeni(şimdi) gördüm ve wattos un web sitesine girmeye çalıştığımda beyaz ekranda kalıyor sende isosu varsa atabilir misin?

Hocam bu zamanda spesifik bir isteğiniz yoksa (2000'li yıllardan kalma oyunları korsan oynama vb.) Win7 ve altına düşmek maalesef mantıklı bir seçenek değil. Tarayıcı ve temel programlar bile desteğini çekmişken açıkçası ne yapmayı planlıyorsunuz anlayamıyorum. Bu soruyu neden sordum çünkü halen daha günümüzde xp mi 7 mi kurayım tarzı konular açılmaya devam ediyor.

Donanım özellikleriniz çok kötüyse (bende kötü kavramı 2 GB RAM ve dual intel işlemcidir) : Hafif bir linux dağıtımıyla kaynak kullanım oranını minimuma düşürmelisiniz ki size yapacağınız işler için kaynak kalsın. Öneri olarak AntiX ve Bodhi hem hafiflikleriyle hem işlevsellikleriyle ön planda. Hafifliği biraz kısan ama kullanım kolaylığı arttıranlar da var LXLE, Wattos gibi. Bu arada görünümü değerlendirecek lüksünüz yoktur zaten düşük donanıma sahipsiniz mecbur her yerden kısacak ki hafif olsun.

Yok eğer 2 GB'den fazla RAM varsa da LTSC Win10 yükleyip üstüne Revios ya da Atlasos kurarsınız iyice kısılır. Boşta 700-1100 MB arasına düşer yük.

Win10'dan aşağısı maalesef seçenek bile olamaz günümüzde. Windows 10'u çıktığı ilk günden beri eleştiren biri olarak bunu yazıyorum siz düşünün.
bu önerin için teşşekkürler wattosa geçicmeyi düşünüyorum

Hocam bu zamanda spesifik bir isteğiniz yoksa (2000'li yıllardan kalma oyunları korsan oynama vb.) Windows 7 ve altına düşmek maalesef mantıklı bir seçenek değil. Tarayıcı ve temel programlar bile desteğini çekmişken açıkçası ne yapmayı planlıyorsunuz anlayamıyorum. Bu soruyu neden sordum çünkü halen daha günümüzde XP mi 7 mi kurayım tarzı konular açılmaya devam ediyor.

Donanım özellikleriniz çok kötüyse (bende kötü kavramı 2 GB RAM ve Dual Intel işlemcidir): Hafif bir Linux dağıtımıyla kaynak kullanım oranını minimuma düşürmelisiniz ki size yapacağınız işler için kaynak kalsın. Öneri olarak antiX ve bodhi hem hafiflikleriyle hem işlevsellikleriyle ön planda. Hafifliği biraz kısan ama kullanım kolaylığı arttıranlar da var lxle, wattos gibi. Bu arada görünümü değerlendirecek lüksünüz yoktur zaten düşük donanıma sahipsiniz mecbur her yerden kısıcak ki hafif olsun.

Yok eğer 2 GB'den fazla RAM varsa da LTSC Windows 10 yükleyip üstüne ReviOS'ya da AtlasOS kurarsınız iyice kısılır. Boşta 700-1100 MB arasına düşer yük.

Windows 10'dan aşağısı maalesef seçenek bile olamaz günümüzde. Windows 10'u çıktığı ilk günden beri eleştiren biri olarak bunu yazıyorum siz düşünün.

Extended kernel var Vista için bazı tarayıcılar ve programlar çalışıyor şık Windows 7 ve Linux çöp şıklık tarafından bende 4 GB RAM var rahat çalışıyor.

Ama ekran kartın kötüyse bahadır hoca mantıklı yani kayra çünkü Vista'nın verimli çalışması için en az bir GB ekran kartı gerekiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı