Windows XP USB'den Boot edemiyorum

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, dün akşam üzeri çöp kenarından bulduğum lgX13 Notebook'a USB'den Windows XP Boot etmeye çalışıyorum bilgisayar şifreli olduğu için fakat bir türlü USB'den Boot etmiyor. Nasıl yapabilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini sökün biraz bekleyip tekrar takın.

Bende de X130 var ve XP kurulumu için ne yaptıysam Boot edemedim USB'den. En sonunda Windows 7 starter kurdum, cayır cayır şu an.

USB'yi doğru şekilde formatladığınızdan emin olun.Eski sistemler UEFI desteklemedikleri için boot edemezler.
Rufus üzerinde UEFI'yi değil bios seçeneğini kullanmanız lazım kısaca.
Ayrıca mümkünse windows 7 kurmanısızı öneririm günümüzdeki problemlerin çok büyük bir kısmı XP'ye desteğini kesmiş bulunmakta.

Merhabalar, dün akşam üzeri çöp kenarından bulduğum lgX13 Notebook'a USB'den Windows XP Boot etmeye çalışıyorum bilgisayar şifreli olduğu için fakat bir türlü USB'den Boot etmiyor. Nasıl yapabilirim acaba?
Mümkünse Rufus 2.18 sürümü ile hazırlar mısınız USB belleği?

USB'yi doğru şekilde formatladığınızdan emin olun.Eski sistemler UEFI desteklemedikleri için boot edemezler.
Rufus üzerinde UEFI'yi değil bios seçeneğini kullanmanız lazım kısaca.
Ayrıca mümkünse windows 7 kurmanısızı öneririm günümüzdeki problemlerin çok büyük bir kısmı XP'ye desteğini kesmiş bulunmakta.
USB'yi doğru şekilde formatladığıma eminim

Arabayı bana verin, ben atayım formatı :D
Hocam araba bir abimizin ya, benimki Tigra :D

Şifre BIOS'ta mı öyleyse BIOS'u sıfırlamanız gerek.
Windowsun kendisi şifreli

BIOS pilini sökün biraz bekleyip tekrar takın.
Notebook'larda da mı BIOS pili var, bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı