Windows XP x86 Professional SP3 ISO Dosyası

32 bit XP 2 çekirdeğe kadar destek veriyor diye biliyorum. Ayrıca 32 bit sürüme 4 GB RAM'den fazlasını tanıtamazsınız.
Aslında 64bit sürümünde 32bit sanal makinesi olsaydı hala kullanılıyor olurdu.
RAM kısıtlaması da 64 olsaydı 64bit sürümün herkes kullanırdı hala BENCE.
Windows 7 zaten 32bit ve 64 biti birleştirmişti.
O yüzden şirketler sevmişti.

Aslında 64bit sürümün de 32bit sanal makinesi olsaydı hala kullanılıyor olurdu.

Bu sanal makine için modifiye edilmiş bir sürüm değil. Orijinal XP ISO dosyası. Ayrıca 64 bit XP'nin de ISO dosyası internette mevcut. Dilerseniz indirip kurabilirsiniz aynı şekilde.

RAM kısıtlaması da 64 olsaydı 64bit sürümün herkes kullanırdı hala BENCE.

4 GB az olarak gözükse de 32 bit XP için gayet yeterli bir miktar. Hatta takılan RAM'in 3.2'si ile 3.5'i arasında bir değeri okuyabiliyor. 64 bit ise teknik olarak 128 GB RAM'e kadar destekliyor.

Bu sanal makine için modifiye edilmiş bir sürüm değil. Orijinal XP ISO dosyası. Ayrıca 64 bit XP'nin de ISO dosyası internette mevcut. Dilerseniz indirip kurabilirsiniz aynı şekilde.

4 GB az olarak gözükse de 32 bit XP için gayet yeterli bir miktar. Hatta takılan RAM'in 3.2'si ile 3.5'i arasında bir değeri okuyabiliyor. 64 bit ise teknik olarak 128 GB RAM'e kadar destekliyor.
Modifiye edilmediğini biliyorum yanlış anladınız beni.
Ben hala kullanılabilir olabilirdi diyordum dediklerim olsaydı.
Mesela çekirdek sayısı, RAM miktarı, UEFI desteği, güncel donanım desteği vs. olsaydı.

Mesela çekirdek sayısı, RAM miktarı, UEFI desteği, güncel donanım desteği vs. olsaydı.

Onları isteyen Windows 10 kullansın bir zahmet 😅

RAM desteğinin 4 GB'la sınırlı kalması mimari yapıyla bağlantılı olsa gerek. Zira Windows 10'da da x86 sürümü için maksimum 4 GB destekliyor.

Onları isteyen Windows 10 kullansın bir zahmet 😅

RAM desteğinin 4 GB'la sınırlı kalması mimari yapıyla bağlantılı olsa gerek. Zira Windows 10'da da X86 sürümü için maksimum 4 GB destekliyor.

Ama XP en konforlusuydu.
Boşta 100 MB kullanan, bozulmayan bir işletim sisteminden bahsediyoruz.
Bozulabilecek yeri yok orası ayrı.
Embembed sistemler için harika.
Şirketler için harika.
Migros hızlı kasalarda hala XP kullanıyor.
Banka meselesi apayrı zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı