Windows XP yüklerken 0x0000007b mavi ekran hatası

OXbatuhan0x

Femtopat
Daha fazla  
RAM
512MB
SSD veya HDD modeli
Samsung IDE
Ekran kartı
Nvidia Geforce FX5200
Anakart
Asrock P4V88+
İşlemci
İntel Celeron
Merhaba kuracağım bilgisayar eski olmasına rahmen AHCI'yi de değiştirmeme rağmen Windows XP hep bu hatayı veriyor. Windows 7 denedim 512MB olduğu için kastı. YouTube'da hep AHCI'yi değiştirin diyor. Yardım edin!

Not: ISO 32 Bit tir.
İşlemci bumuş: Intel Celeron 2.8 GHz SL77v - socket 478.

Son düzenleme:
Merhaba kuracağım bilgisayar eski olmasına rağmen AHCI'yi de değiştirmeme rağmen Windows XP hep bu hatayı veriyor. Windows 7 denedim 512MB olduğu için kastı. YouTube'da hep AHCI'yi değiştirin diyor.

Not: ISO 32 Bit
İşlemci buymuş: Intel Celeron 2.8 GHz SL77v - Soket 478.

İSO'yu ne şekilde yazdırdınız? Ayrıca önerim belleği 1 GB'a yükseltip bir Linux dağıtımı kurmanız olacaktır. XP devri biteli çok oldu.

ISO'yu ne şekilde yazdırdınız? Ayrıca önerim belleği 1 GB'a yükseltip bir Linux dağıtımı kurmanız olacaktır. XP devri biteli çok oldu.

Ventoy denedim Rufus denedim etcher denedim yine aynı hata isotousb de denedim aynı ve evet 4 GB yapacağım ama şu an bir XP'yi deneyim dedim yapınca Linux Mint kuracağım.

ISO'yu ne şekilde yazdırdınız? Ayrıca önerim belleği 1 GB'a yükseltip bir Linux dağıtımı kurmanız olacaktır. XP devri biteli çok oldu.

Peki şimdi nasıl kurabilirim?

Yardım edecek biri yok mu?

Son düzenleme:
Ventoy denedim Rufus denedim etcher denedim yine aynı hata isotousb de denedim aynı ve evet 4 GB yapacağım ama şu an bir XP'yi deneyim dedim yapınca Linux Mint kuracağım.

Peki şimdi nasıl kurabilirim?

Yardım edecek biri yok mu?

Linux Mint kurmak istiyorsanız o cihaza Linux Mint Xfce öneririm. balenaEtcher ile yazdırıp boot ediyorsunuz ve kuruyorsunuz çok basit.

Son düzenleme:
İSO'yu ne şekilde yazdırdınız? Ayrıca önerim belleği 1 GB'a yükseltip bir Linux dağıtımı kurmanız olacaktır. XP devri biteli çok oldu.
Xpyi 2020-2023 arası 3 sene kullandım. Girmediğim site yüklemediğim oyun kalmadı. Eğer bilinçli bir kullanıcıysanız Değil Xp 95 bile kullanabilirsiniz ha güncel özelliklerden mahrum kalırsınız orası ayrı.

XP'yi 2020-2023 arası 3 sene kullandım. Girmediğim site yüklemediğim oyun kalmadı. Eğer bilinçli bir kullanıcıysanız değil XP 95 bile kullanabilirsiniz ha güncel özelliklerden mahrum kalırsınız orası ayrı.

Hmm zaten hep Office işleri yapılacak bence de XP daha iyi gelir çünkü LMDE bile kasıyor. Ve sonunda başardım perfectxp(modlu Windows XP) kurarak her şey çözüldü.

Geri
Yukarı