Windows XP'den Windows 10'a geçiş

Ardakaşlar benim 20 yıllık sisteme Windows 10 kurmuştum. Kaldırır muhtemelen ama oyun imkansız.

Öncelikle sisteminiz destekliyor mu ona bakın.
  • işlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da soc.
  • RAM: 32-Bit için 1 Gigabyte (GB) veya 64-Bit için 2 GB.
  • sabit disk alanı:32 Bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 Bit işletim sistemi için 20 GB.
  • grafik kartı: wddm 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası.
  • görüntü: 800 X 600.

Daha sonra Microsoft'un sitesinden Windows 10 yükleme aracını indirin.

ISO dosyasını ya CD/DVD'ye ya da bir USB'ye yazdırın. DVD veya USB yoksa direk "bu bilgisayarı şimdi yükselt" diyerek indirmeye başlayın.

Dediğiniz gibi yapmasını öneriyorum.

Hesabı kapattırsan ne olacak? Adam zaten o hesabı kendisi kapatır kaybolur. Hesap açmak bedava sonuçta.

Sizin paranız ve onun 2013'ten beri olan 17 ilanlı hesabı gider. Bu ikisini eşit buluyorsanız sorun yok alışveriş yapabilirsiniz :) .

Anlamadım, 15 TL'ye anakart mı alıyorsunuz?

Sistem özelliklerin yetiyor değil mi? Yanlış anlaşılmasın, XP kullandığı için sordum.

Hocam bilgisayarınızda XP yüklüyse bence Windows 10 yüklemeyin. Acı çekebilirsiniz.

Kanka kaldırmaz ki.

Konu sahibinin sistem özelliklerini tahmin ediyorum...

Bence 3090'lı sisteme XP yüklememiştir. Tahmin etmek zor olmamalı. :D.

XP yüklüyse sistem özelliklerini az çok tahmin edebiliyorum. Windows 8.1 kurun. Ayrıca sisteminizi yazın.

7 Indirin yeter hocam daha ileriye gitmeyin :D .

Sistem = ya 2 GB RAM ya da 1 Intel Celeron CPU 350 işlemci Intel HD Graphics HD kesin.

Hayır, ondan değil. Sistem o kadar iyi değil evet ama zaten Windows 7 olmasına rağmen marka ucuza kaçmak için zamanında XP'li olarak satmış. Windows 10 zaten kaldırıyordu ama sorun o değil başka bir yerde kullanmak üzere yapmak istiyorum. Öyle bir köşede dursun şu an bana gerekmese de ben de Windows 10 olsa da FreeDOS olan birine satarım ya da arkadasima veririm ya da ileride lazım olur diye zaten PC şu an bozuk. Yaptırabilirim ama maalesef bozuk.

İşlemci Pentium D.
HDD: 80 GB.
Ekran kartı: Hiç bilmiyorum.
Anakart: ASUS.
RAM: 1GB.

Öncelikle sisteminiz destekliyor mu ona bakın.
  • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
  • RAM: 32-bit için 1 gigabayt (GB) veya 64-bit için 2 GB
  • Sabit disk alanı:32 bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 bit işletim sistemi için 20 GB
  • Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası
  • Görüntü: 800 x 600

Daha sonra Microsoft'un sitesinden Windows 10 yükleme aracını indirin.

İso dosyasını ya CD/DVD'ye yada bir USB'ye yazdırın. DVD veya USB yoksa direk "Bu bilgisayarı şimdi yükselt" diyerek indirmeye başlayın.

Hayır bir haberde gördüm ücretsiz geçiş hala yaapbilirsiniz diyordu 7, 8.1, 8.1 phone falan daha deneme sürümü deilde direkt anahtar olarak verir diye düşündüm öyle deilmi yoksa ne anlamı var bende yaparım hala yapabilirim yükselebilirim yani.
İmkansız değil kurdum yanımda olsa SS çekip atardım. Tabii ki kasıyor.
Bende 0 kasma oluyordu tam ama bende ekran kartında var diyecektim ki driveri yoktu yani tam olarak 1.5 gb ram intel pentium 4 anakart msi ile kasmasız herşeyi yapabiliyordum hatta ekran kartı var diye oyunda açıyordum açılıyordu ama kasma oluyordu çok çok az max ayarlarda bende diyordum neden kasıyor ekran kartı iyi bir kart diye ama halbuki driver ı yokmuş

Hayır bir haberde gördüm ücretsiz geçiş hala yaapbilirsiniz diyordu 7, 8.1, 8.1 Phone falan daha deneme sürümü değil de direkt anahtar olarak verir diye düşündüm öyle değilmi yoksa ne anlamı var bende yaparım hala yapabilirim yükselebilirim yani.

Bende 0 kasma oluyordu tam ama bende ekran kartında var diyecektim ki driveri yoktu yani tam olarak 1.5 GB RAM Intel Pentium 4 anakart MSI ile kasmasız her şeyi yapabiliyordum hatta ekran kartı var diye oyunda açıyordum açılıyordu ama kasma oluyordu çok çok az Max ayarlarda bende diyordum neden kasıyor ekran kartı iyi bir kart diye ama halbuki driver ı yokmuş.

Normalde kasmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı