Windows Xp'den Windows 7'ye Geçmek Oluyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben çok adama dedim diyor ki yok olmaz kuramazsın 32 den 64 e geçiş yok.

- - - Güncellendi - - -

Peki ona da mı mesela windows xp de 32 bit olduğu için 64 e geçiş olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
2Gb (ve üzeri) belleğin var ise 64Bit Windows 8.1 kurabilirsin. 1Gb var ise 32Bit kullanmak zorundasın. Bellek miktarına göre kurulum yap, boş ver W7 ve XP'yi.

32 Bit'ten 64 Bit'e geçiş yapamassın. Windows 8.1 kurarsan daha iyi olur.

Hayır ben bir bilgisayara format atmak istedim fakat bilgisayarda windows xp olduğu için win7 kuramadım.

- - - Güncellendi - - -

Win 8 de kurmak olmuyor.

Hayır öyle demek istemedim becerdim çok teşekkür ederim ben sizleri seviyorum. :D

- - - Güncellendi - - -

Teşekkürler!

- - - Güncellendi - - -

Peki abi Windows 8.1 4.7 GB DVD sürücüye yüklesem çöker mi?

- - - Güncellendi - - -

Windows 8.1 başlangıç ekranı olmasına seviniyorum bak o güzel.

Son düzenleyen: Moderatör:
32 Bitten 64 Bite geçmen için 64 Bit format atman lazım. Bu arada sistem özelliklerin nedir ?

- - - Güncellendi - - -

Hayır öyle demek istemedim becerdim çok teşekkür ederim ben sizleri seviyorum. :D

- - - Güncellendi - - -

Teşekkürler!

- - - Güncellendi - - -

Peki abi Windows 8.1 4.7 GB DVD sürücüye yüklesem çöker mi?

- - - Güncellendi - - -

Windows 8.1 başlangıç ekranı olmasına seviniyorum bak o güzel.
Hayır çökmez. Boyutu onu aşmaz yani. Tasa etme :)

Öncelikle şunu açıklağa kavuşturalım. Eğer sistemde 32 Bit herhangi bir sürüm var ise siz 64 Bit setup dosyasını eğer Windows üstünden açmaya kalkar iseniz sistem 32 bit komut seti işleyebildiği ama setup programı 64 bit komut seti gerektirdiğinden dolayı bir hata mesajı ile karşılaşırsınız. Çoğu bakkalda bu hataya dayanarak eğer 32 bit ise makinen 64 bit kuramazsın diyor. Ama o salaklar bilmiyor ki DvD'den boot ettiğinde 32-64 fark etmediğini ISO içindeki Windows sürümü kaç bit komut seti ile yazılmış ise onu direk çalıştırıp çok güzel format atılabildiğini. Yani eğer elinizdeki makine 32 bit ise mecbur sıfırdan format atmanız lazım zira yapılar farklı olduğu için Yükselt'me gibi işlemlerde sökmez. Ama bunun tam tersi mümkündür. Tabi bir insan 64 Bit'in keyfini aldıktan sonra bir daha 32 Bite döner mi merak konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı