Windows yenileme hızı komut ile değiştirme kodu var mı?

bertony

Hectopat
Merhaba arkadaşlar
MSI monitörümü overclock ile hzini arttırmak istedim.
Sonrasında ekranda kapsama dışında dedi, ve ben bu süre zarfında sağ Click yaptığım için galiba kaydettim.
Şu anda monitörüm açılmıyor.
USB bellekten bilgisayarı onar deyip komut istemi ile duzeltmek istiyorum fakat Windows yenileme hızıni komut istemi ile düzelteceğim kodu bilen var mı? İnternette arayıp bulamadım.

Merhaba arkadaşlar
MSI monitörümü overclock ile hzini arttırmak istedim.
Sonrasında ekranda kapsama dışında dedi, ve ben bu süre zarfında sağ Click yaptığım için galiba kaydettim.
Şu anda monitörüm açılmıyor.
USB bellekten bilgisayarı onar deyip komut istemi ile duzeltmek istiyorum fakat Windows yenileme hızıni komut istemi ile düzelteceğim kodu bilen var mı? İnternette arayıp bulamadım.
Güvenli modda ekran kartı sürücüsünü silersen düzelebilir.

• Cihazı Güvenli Mod'da başlatın.
  • Arama bölümünden Sistem Yapılandırması (MSConfig)'nı bulun ve çalıştırın.
  • Önyükleme sekmesinde Temel video seçeneğini işaretleyin ve sistemi Normal Mod'da yeniden başlatın.
  • Sistem açıldıktan sonra Hertz değerlerinizi eski haline getirin.
  • Sistem Yapılandırması'nı yeniden açın ve Temel video seçeneğinin işaretini kaldırın.
  • Yeniden başlatın.

• Cihazı güvenli Mod'da başlatın.
  • Arama bölümünden sistem yapılandırması (MSConfig)'nı bulun ve çalıştırın.
  • Önyükleme sekmesinde Temel video seçeneğini işaretleyin ve sistemi normal Mod'da yeniden başlatın.
  • Sistem yapılandırması'nı yeniden açın ve Temel video seçeneğinin işaretini kaldırın.
  • Yeniden başlatın.

Hocam USB bellek ile CMD üzerinden güvenli modu açamadım. Yazdığım birkaç kodda bulunamıyor hatası verdi. Ne yapabilirim?
Windows 11 USB'si ile başlattım. Bilgisayarı onar dedikten sonra CMD girdim. Ama olmuyor.

Bu arada aciliyetimi belirttiğim için bana bu durumda 1 saat ban veren Technopat adminini sevgiyle anıyorum.

ASUS anakartımın BIOS ekranı açılıyor.
Ama bilgisayara girdiği anda kapsama dışında hatası veriyor ve ekran siyah ekranda kalıyor.

Win+CTRL+Shift+b denedim olmadı.
Bcdedit /deletevalue {default} safeboot yazdım CMD'ye bulunamıyor hatası aldım.

Son düzenleme:
Windows açılırken sistem kapanana kadar güç düğmesine basılı tutun. Sistem kapandıktan sonra tekrar açın ve Windows açılırken güç düğmesine basılı tutarak yeniden sistemi kapatın (Sisteme hiçbir zararı yok, merak etmeyin.). Art arda 2 kere ani kapanmanın ardından Windows bir şeylerin ters gittiğini anlayacak ve sizi kurtarma ekranına atacak. Oradan Sorun Giderme > Gelişmiş Ayarlar > Başlangıç Seçenekleri yolunu izleyerek karşınıza çıkan listeden Güvenli Mod'da başlatabilirsiniz.

Windows açılırken sistem kapanana kadar güç düğmesine basılı tutun. Sistem kapandıktan sonra tekrar açın ve Windows açılırken güç düğmesine basılı tutarak yeniden sistemi kapatın (sisteme hiçbir zararı yok, merak etmeyin.). Art arda 2 kere ani kapanmanın ardından Windows bir şeylerin ters gittiğini anlayacak ve sizi kurtarma ekranına atacak. Oradan Sorun Giderme > Gelişmiş Ayarlar > Başlangıç Seçenekleri yolunu izleyerek karşınıza çıkan listeden güvenli Mod'da başlatabilirsiniz.

Bilgisayarı açtım, sesi duydum açıldı. Sonra güç tuşuna basılı tuttum ve kapattım.
5 saniye bekledim. Sonra tekrar güç tuşuna bastım ve açıldıktan sonra basılı tutup tekrar kapattım.
Bir şey olmadı maalesef...
Sistemim masaüstü. ASUS anakarttan BIOS üzerinden güvenli modu açabilir miyim?
Windows 11 için soruyorum hocam.

Bilgisayarı açtım, sesi duydum açıldı. Sonra güç tuşuna basılı tuttum ve kapattım.
Bilgisayar açılmadan yapman gerekiyor.
ASUS logosu geldikten sonra ekranda daire şeklinde bir yükleme işareti çıkacak. O esnada güç tuşuna basılı tutup sistemi kapat. İkinci tekrarlamanın ardından sistemi açtığın zaman yükleme işaretinin altında "Otomatik Onarıma Hazırlanıyor" yazısı çıkacak.

Eğer logo ekrandayken (dönen yükleme işareti ekranda değilken) güç düğmesine basarsan, zaten boot sequence başlamadığı için tuşa bastığın anda güç kesilir, Windows etkilenmez. Sistem başladıktan sonra gücü kesersen de kurtarma ekranına sokmaz (En son 8.1'de geliyordu, 10 ve 11 de her şeye kurtarma ekranı gelmiyor.).
Windows 11 için soruyorum hocam.
Fark etmez. Tüm Windowslarda geçerli bir eylem.

Bilgisayar açılmadan yapman gerekiyor.
ASUS logosu geldikten sonra ekranda daire şeklinde bir yükleme işareti çıkacak. O esnada güç tuşuna basılı tutup sistemi kapat. İkinci tekrarlamanın ardından sistemi açtığın zaman yükleme işaretinin altında "otomatik onarıma hazırlanıyor" yazısı çıkacak.

Eğer logo ekrandayken (dönen yükleme işareti ekranda değilken) güç düğmesine basarsan, zaten boot sequence başlamadığı için tuşa bastığın anda güç kesilir, Windows etkilenmez. Sistem başladıktan sonra gücü kesersen de kurtarma ekranına sokmaz (en son 8.1'de geliyordu, 10 ve 11 de her şeye kurtarma ekranı gelmiyor.).

Fark etmez. Tüm Windows'larda geçerli bir eylem.

Tekrar deniyorum. Hemen yazacağım.
Tekrar deniyorum. Hemen yazacağım.

Hocam oldu :D.
Güvenli modda en son yüklediğim ekran kartı driverını tekrar yükleme yapınca düzeldi .
Arama ekranında temel video yazdım ama driverı tekrar yükleyince oldu.
Çok teşekkür ederim.
Uzun süre overclock denemesi yapmayacağım :D

Son düzenleme:
  • Cihazı Güvenli Mod'da başlatın.
  • Arama bölümünden Sistem Yapılandırması (MSConfig)'nı bulun ve çalıştırın.
  • Önyükleme sekmesinde Temel video seçeneğini işaretleyin ve sistemi Normal Mod'da yeniden başlatın.
  • Sistem Yapılandırması'nı yeniden açın ve Temel video seçeneğinin işaretini kaldırın.
  • Yeniden başlatın.
Olmadı be hocam

• Cihazı güvenli Mod'da başlatın.
  • Arama bölümünden sistem yapılandırması (MSConfig)'nı bulun ve çalıştırın.
  • Önyükleme sekmesinde Temel video seçeneğini işaretleyin ve sistemi normal Mod'da yeniden başlatın.
  • Sistem yapılandırması'nı yeniden açın ve Temel video seçeneğinin işaretini kaldırın.
  • Yeniden başlatın.

Olmadı hocam
Bilgisayarım 60Hz iken güvenli modda açıp baktığımda 75Hz gösteriyor ve çözünürlük değiştiremiyorum normal modda açarken çözünürlüğü 800x600 filan yapamaz mıyız (800x600'de 75 Hz'yi destekliyor diye biliyorum.)

Geri
Yukarı