Windows yükleme ekranından sonra gri ekran sorunu

Frederick Bishop

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce gece bilgisayarı sorunsuz bir şekilde kapattım, sabah uyandım bilgisayarı açtım. UEFI olduğu için Gigabyte logosu gözüktü aşağıda Windows yüklendi sonra sistemin açılması gerekirken gri ekranda kaldı.
Tekrar açmak için bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve açılıyor bir kez açıldığı zaman gün boyunca kapama açmada gri ekran hatasını vermiyor. Ama ne zaman gece kapatıp sabah açsam sistem gri ekranda kalıyor ve yeniden başlatmam gerekiyor. Ekran kartı sürücüm güncel AMD adrenalin 20.4.1 sürümü.
Sisteme temiz kurulum format attım ama sorun çözülmedi.

Sistem;
İşlemci =R5 1600.
Ekran kartı=ASUS ROG STRIX RX 570.
RAM=8 GB 3000 MHz (BIOS üzerinden XMP ayarı açık)
PSU=500 Watt 80 Plus sertifikalı.
Anakart=Gigabyte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel bir Windows ISO'su ile tekrar formatlanızı öneririm bunla birlikte BIOS ayarlarınızda oynama yaptıysanız kontrol etmenizi default ayarlara alıp öyle denemenizi önerebilirim varsa farklı bir diske Windows formatlayıp öyle de deneyebilirsiniz.

Güncel bir Windows ISO'su ile tekrar formatlanızı öneririm bunla birlikte BIOS ayarlarınızda oynama yaptıysanız kontrol etmenizi default ayarlara alıp öyle denemenizi önerebilirim varsa farklı bir diske Windows formatlayıp öyle de deneyebilirsiniz.

Windows'um güncel forumdan indirdim. Başka diskim yok SSD kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı