Windows "Yükleme iptal edildi" hatası

LinuxPengueni

Femtopat
Daha fazla  
RAM
12GB Ddr3 1600Mhz
Ekran kartı
A8 6600k Onboard
Anakart
Asus A58M-A/USB3
İşlemci
A8 6600K
İyi günler dilerim herkese. 2 ay önce bilgisayarım yavaşladığı için Windows 10 64 Bit için format atmıştım. Hiçbir problem olmadan temiz bir format attım ve geçtiğimiz haftaya kadar sıkıntısız bir şekilde kullandım fakat geçtiğimiz hafta HDD arızalandı, bu sebeple 2. el HDD almak zorunda kaldım. Şu anda elimde bulunan yeni almış olduğum HDD 1TB boyutunda. Yeni HDD içi boş olduğu için format atmam lazım. USB'yi takıyorum. Bilgisayarı USB üzerinden açıyorum format ekranı açılıyor. Sözleşmeleri vs seçerek ilerliyorum. Yükleyeceğim diski seçiyorum ve formatı başlatıyorum. Sıra sıra yükleme yapıyor ve sonra "Yükleme iptal edildi" başlığı altında "Windows bilgisayarı yüklemenin sonraki aşamasında önyüklenecek şekilde hazırlayamadı. Windows'u yüklemek için yükleme işlemini yeniden başlatın" hatasını alıyorum. Yeniden başlatmak sorunu düzeltmiyor. Başta USB hatalı yazılmış diye düşündüm ama hatalı olsa 2 ay önceki formatı bu ISO ile atmıştım orada da hata verirdi. O formattan sonra USB'ye hiç dokunmadım. Bu problemin çözümünü araştırdım fakat neredeyse tüm çözüm yolları, Windows işletim sistemi üzerinden farklı yazılımlar yardımıyla çözüme kavuşuyor. Benim elimde bu yazılımları kuracak bir işletim sistemi ne yazık ki yok. Format esnasında gereksiz donanımları çıkarıyorum. BIOS ayarlarımın hepsi fabrika ayarlarında. 2 ay önceki atılan formattan hiçbir farkı yok. Ne yapmam gerekiyor bu durumda? HDD arızalı olma ihtimali var mı?

BIOS'tan AHCI modunu aç. HDD'yi Hiren's Boot CD ile formatlayıp bölümle ve Windows'u oluşturduğun bölüme kurmayı dene. Olmazsa Windows 8.1 ya da 11 deneyebilirsin.

Geri
Yukarı